Tego rodzaju materiał zyskuje coraz większość popularność. Wszystko za sprawą właściwości, jakie wykazują płyty gumowe. Są rozwiązaniem bardzo uniwersalnym.

Dodatkowo, z uwagi na zróżnicowane grubości, mogą być w odpowiedni sposób dopasowane do powierzchni, jak też warunków, które panują na zewnątrz, czy też w środku pomieszczenia. Świetnie sprawdzają się jako alternatywa dla standardowych posadzek, które wykonuje się z płytek ceramicznych lub betonu.

Z czego wykonywane są płyty gumowe?

Produkty tego typu wykonuje się przede wszystkim z materiałów sztucznych. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie zarówno określonych właściwości fizycznych materiału, ale również różnej grubości, elastyczności, czy twardości. To przekłada się na wszechstronność, z jaką płyty gumowe mogą zostać zastosowane. Bardzo popularne są w obiektach sportowych, takich, jak hale sportowe, pływanie, czy siłownie i kluby fitness. Skąd taka popularność tego rozwiązania? Przede wszystkim zapewnia twardą, a jednocześnie bezpieczną nawierzchnię. Dodatkowo silikon kauczukowy, z którego często produkuje się tego typu płyty, odporny jest na wilgoć. Co więcej, posiada wysoką odporność na wodę.

Czy płyty gumowe są termoizolacyjne?

Tak, to jeden z atutów tego produktu. Świetnie sprawdza się jako materiał izolujący, który jednocześnie może być wykorzystany jako finalne wykończenie powierzchni użytkowej. Montaż płyt gumowych jest bardzo prosty i lekki. Dodatkowo, w trakcie prac występuje znacznie mniejsza ilość zanieczyszczeń, czy zabrudzeń, w postaci pyłu i odpadów materiału. Płyty gumowe mogą być specjalnie przygotowane na konkretny wymiar, co ułatwia ich ułożenie w pomieszczeniu lub też na zewnątrz. Najczęściej montowane są przy użyciu specjalnego kleju.

Czy materiał ten może być wykorzystany na halach produkcyjnych?

To jeden z rodzajów przestrzeni, gdzie płyty te są coraz częściej wykorzystywane. Stanowią alternatywę dla płyt betonowych, które określa się mianem posadzek przemysłowych. Coraz większa liczba nowoczesnych przedsiębiorstw, które działają w sektorze produkcyjnym, jak też pełnią funkcję magazynu, decyduje się na płyty gumowe. Zwiększają komfort użytkowania przestrzeni, stwarzają także bezpieczniejsze warunki pracy. Dodatkowo, z uwagi na swoją wytrzymałość, mogą być użyte tam, gdzie ma miejsce ruch pojazdów takich, jak wózki widłowe.

Gdzie można wykorzystać płyty gumowe?

Coraz powszechniejsze są place zabaw, których nawierzchnia została wyłożona płytami gumowymi. Wszystko dlatego, iż pozwala to na stworzenie odpowiedniej powierzchni i warunków do zabawy dla dzieci. Obok samych płyt, stosuje się także krawężniki gumowe, które stanowią alternatywę dla standardowych, betonowych modeli. Dzięki temu przestrzenie takie, jak place zabaw, zyskują kompletną nawierzchnię, wytrzymałą i elastyczną, a jednocześnie miękką, która pozwala chronić przed ewentualnymi urazami przy okazji upadku. Na rynku dostępnych jest wiele typów tego materiału. To pozwala na jego właściwy wybór pod kątem konkretnego miejsca, gdzie ma być użyty.

(artykuł sponsorowany)