Wystawy czasowe są, przemijają, kto był to widział, ale dlaczego nie zachować ich dla przyszłych pokoleń w świecie wirtualnym?

W ramach akcji #zostanwdomu spędź miło nadchodzący weekend podziwiając nasze wystawy. Oczywiście, to nie to samo co bycie na miejscu, ale też idealny podkład do czasu, kiedy będzie można ruszyć w teren. Zobaczcie co dla Was przygotowaliśmy!

Panoramy wirtualne, przenoszą nas do miejsc w których możemy poczuć klimat miejsca, stoimy w pewnym miejscu i możemy rozglądać się. Wykorzystujemy do tego panoramy sferyczne 360°. Zachowują one informację, pozwalają znaleźć się tam gdzie dzisiaj jest coś innego, cofnąć historię.

Dlatego zrodził się pomysł na dokumentowanie wystaw czasowych na Zamku Piastowskim w Raciborzu, który daje nam szansę na zobaczenie ekspozycji które tam były a dziś ich już nie ma.

Panorama sferyczna i jej opracowanie daje nam możliwość obejrzenia wystawy w każdych warunkach, na komputerze, telefonie komórkowym czy tablecie korzystając przy tym z dostarczonych nowinek technicznych.

1) „Kobieta zmienną jest” – zobacz TUTAJ

2) „Absurd – trzynastego w piątek” – zobacz TUTAJ

3) „Spontaniczne ekspresje” – zobacz TUTAJ

4) „Wariacje Plastyczne” – zobacz TUTAJ

5) „DYPLOMY 2018” – zobacz TUTAJ

(oprac. wk, źródło: Grzegorz Nowak/Agencja Zamek)