W 1/8 Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz raciborska Unia podejmowała na wyjeździe LKS Buk Rudy Wielkie. Podopieczni Grzegorza Jakosza zwyciężyła wysoko 6:1.

Worek z bramkami rozwiązał Sebastian Kapinos, który skorzystał ze świetnego podania Gawryluka i trafił piłką do siatki przeciwnika. Gospodarze kilka minut później zdołali jednak wyrównać, ale Unia odpowiedziała jeszcze przed przerwą. Do szatni piłkarze schodzili więc przy stanie 2:1 dla przyjezdnych.

W drugiej odsłonie zawodnicy z Raciborza nie dali graczom z Rud Wielkich żadnych szans. Strzelili kolejno Łagosz, Szlufarski, Chałupiński, a na 6:1 podwyższył Gawlik.

Skład KS Unia Racibórz: Grycman – Sobek (46′ Dominik) Woniakowski (46′ Stępiński) Radoń Socha – Gawryluk (46′ Chałupiński) Tront (46′ Wit) Ziemkiewicz Migus (46′ Gawlik) – Kocot (46′ Łagosz) Kapinos (46′ Szlufarski).