Raciborski ratusz chce poznać preferencje mieszkaniowe raciborzan, dlatego przygotował dla nich specjalne ankiety.

W trosce o rozwój budownictwa wielorodzinnego w naszym mieście, a także kierując się możliwościami finansowania potencjalnej inwestycji ze środków zewnętrznych (np. w ramach programu „Mieszkanie Plus”), magistrat zwraca się z prośbą o wypełnienie ankiety dot. potrzeb mieszkaniowych.

Zebrane dane zostaną poddane analizie i stanowić będą podstawę w zakresie weryfikacji ewentualnych źródeł dofinansowania, samego charakteru inwestycji jak i ostatecznie zasad przydziału mieszkań, w tym ewentualnego stosowania systemu dopłat do czynszu.

W przypadku programu „Mieszkanie Plus” przewidywany czynsz (bez uwzględnienia kosztów eksploatacji oraz mediów) może wynosić około 15-25 zł/m2 (opcja wynajmu) oraz około 25-35 zł/m2 ( opcja wynajmu z dojściem do własności przez okres około 25-30 lat).

W ankiecie znajdziemy m. in. pytania o: preferowany metraż, standard wykończenia mieszkania, okres najmu, czy obecną sytuację mieszkaniową.

Ankiety są do pobrania w Biurze Obsługi Interesanta oraz w Wydziale Lokalowym Urzędu Miasta – pokój nr 17.

Ankieta trwa do 30 września. Nie jest wnioskiem o wynajem mieszkania. Ma jedynie na celu zebranie wstępnych informacji i nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

ZOBACZ TAKŻE