Przygodowe Lato z Biblioteką w gorącej atmosferze żegna się z lipcem.  To jednak nie koniec atrakcji przygotowanych przez raciborską bibliotekę – przed nami jeszcze cały sierpień pełen przygód z literaturą!

30 lipca na uczestników zajęć czekała pyszna zabawa z najsłynniejszym francuskim chłopcem – Mikołajkiem. Zaczęło się od wysokiej nuty i wykonania popularnych we Francji instrumentów, mirlitonu zwanego również kazoo. Niejeden przechodzień, który znalazł się w zasięgu słuchu musiał zdziwić się odgłosami dochodzącymi z biblioteki.

Parlez vous francais? Zajęcia były również okazją do podszlifowania języka francuskiego. Nie mogło zabraknąć zabaw na bibliotecznym podwórku, gdzie opiekunowie ‘patrolowali’ grupę z większym humorem niż słynny Rosół z książek René Goscinnego. 

Mikołajek i przyjaciele uwielbiali zabawę w kowbojów i Indian. Zajęcia plastyczne odbyły się pod hasłem „Na podbój dzikiego zachodu z Mikołajkiem”, gdzie każdy miał okazję wykonać własną gwiazdę szeryfa i indiański pióropusz. 

Zapraszamy na kolejne zajęcia. 4 i 6 sierpnia czeka uczestników Przygodowego Lata z Biblioteka nie lada gratka – detektywistyczne zabawy z Tiril, Oliverem i Otto we wtorek, a w czwartek śledztwo przejmie Sherlock Holmes. 

Liczba miejsc ograniczona! Szczegółowe informacje pod nr tel. 32 415 37 24, wew. 26.

(oprac. wk, źródło: MiPBP w Raciborzu)

ZOBACZ TAKŻE