Krzyżanowiccy policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei zatrzymali w Chałupkach mężczyznę posiadającego znaczną ilość alkoholu bez znaków skarbowych akcyzy. 

Do zatrzymania 55-letniego mieszkańca Kędzierzyna-Koźla doszło w godzinach popołudniowych 9 września na ulicy Powstańców Śląskich w rejonie stacji PKP w Chałupkach.

ZOBACZ TAKŻE:
1. Tragiczna śmierć mieszkańców Raciborza
2. Przechwycono kolejną podejrzaną przesyłkę dla więźnia
3. Policjant po służbie złapał sklepowego złodzieja

– Patrol Straży Ochrony Kolei poprosił o wsparcie mundurowych z krzyżanowickiego komisariatu w związku z prowadzoną interwencją. Zgłoszenie dotyczyło podejrzanie zachowującego się mężczyzny, który posiadał przy sobie dwa kartonowe pudełka prawdopodobnie z nielegalnym alkoholem. Przypuszczenie mundurowych się potwierdziło, gdyż w dwóch kartonach znajdowały się butelki ze spirytusem bez znaków skarbowych akcyzy – mówi rzecznik prasowy raciborskiej policji, kom. Mirosław Szymański.

Dalsze czynności przeprowadzą funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej tj. Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego Delegatura w Rybniku, którzy przejęli sprawę wraz z zabezpieczonym nielegalnym alkoholem.

(oprac. wk, źródło: KPP w Raciborzu)

ZOBACZ TAKŻE