Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek w imieniu Prezydenta RP odznaczył wczoraj dwudziestu pracowników służby zdrowia Złotymi Krzyżami Zasługi.

W gronie uhonorowanych lekarzy, pielęgniarek i pracowników 4 śląskich placówek medycznych znalazło się 4 pracowników Szpitala jednoimiennego im. dra Józefa Rostka w Raciborzu:
– zastępca dyrektora – Elżbieta Wielgos-Karpińska,
– pielęgniarka oddziałowa, o. pediatrii – Beata Popów,
– pielęgniarka oddziałowa, o. geriatrii – Jolanta Wojciechowska,
– lekarz o. wewnętrznego I – Piotr Blewąska.

Pozostali odznaczeni to pracownicy: Szpitala Specjalistycznego Nr 1 w Bytomiu, Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie oraz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie.

– To Państwo stanęliście na froncie bitwy z pandemią, jeszcze wcześniej z epidemią, po to, by ratować zdrowie i życie mieszkańców regionu, ale i całej Polski (…) To, że potrafiliście stanąć i nie poddać się, zaryzykować własne bezpieczeństwo to jest bezcenne – mówił podczas uroczystości wręczenia odznaczeń wojewoda Jarosław Wieczorek. – Chylę przed Państwem czoła za to wyjątkowe poświęcenie ­– dodał.

Złoty Krzyż Zasługi to najwyższy stopień tego rodzaju odznaczenia państwowego. Jest to wyjątkowe wyróżnienie dla osób zasłużonych w działaniach na rzecz zwalczania zagrożeń biologicznych.

(oprac. wk, źródło: ŚlUW w Katowicach)

ZOBACZ TAKŻE