Na trudny czas zagrożenia epidemiologicznego Zamek Piastowski w Raciborzu przygotował bardzo ciekawą ofertę dla osób w każdym wieku. Akcja adresowana jest do mieszkańców Raciborza i powiatu. 

W Internecie trwa akcja „Zostań w domu”. Namawiają do tego sportowcy, artyści, dziennikarze. Jednocześnie część szkół i uczelni organizuje wirtualne zajęcia, z domu można uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych. 

Zamknięte kina, sceny, galerie, muzea – nadzwyczajne działania mają pomóc w walce z zagrożeniem epidemiologicznym, wywołanym koronawirusem. Do minimum ograniczamy wychodzenie z domu.

Co robić w wolnym czasie? Wystarczy wziąć do ręki ołówek, kredki, mazaki, plastelinę bądź farbki, kartkę papieru, klej, nożyczki i zobrazować jak Ty odbierasz obecną sytuację, w której wszyscy znaleźliśmy się. Waszym zadaniem będzie pokazanie obecnej sytuacji. Na prace wykonane w dowolnej technice, np. rysunek, malarstwo, rzeźba, instalacja, wycinanka, kolaż lub inna dowolna forma czekamy do końca kwietnia.

Pokażcie co robicie w tym czasie w domu, jak wygląda świat z waszego okna, balkonu czy tarasu. Może to być również zilustrowana jakaś scenka domowa, serwowana pyszna potrawa, tęsknota za ulubionym miejscem bądź czynnością, nauka szkolna przez Internet itp.

Z racji, że teraz obowiązuje zakaz przemieszczania się, zróbcie zdjęcie swojej pracy i wyślijcie je drogą elektroniczną na naszego maila: [email protected]. Liczymy na Waszą kreatywność. Jeszcze nigdy się na niej nie zawiedliśmy.

Prace będziemy sukcesywnie publikowali na zamkowym Facebooku. Nie zapomnijcie podpisać swoich prac z imienia i nazwiska oraz co przedstawiają. Po zakończeniu epidemii, autorów zaprosimy do dawnej siedziby Piastów. Nagrodą za udział będzie wspólna wystawa. W sali kryształowej zorganizujemy uroczysty wernisaż wykonanych przez Was prac oraz zaprezentujemy autorów szerszej publiczności.

Spędzony wspólnie czas umili nam smaczna kawa, osłodzona pysznymi ciasteczkami. Więc nie zwlekajcie i nie traćcie czasu i zabierajcie się już dziś do pracy! 

(oprac. wk, źródło: Grzegorz Nowak/Agencja Zamek)