Startujemy bez bankietu, fajerwerków obwieszczających narodziny dużego projektu, bez zakrojonej na szeroką skalę promocji i kampanii billboardowej, wreszcie bez ogromnego zespołu redakcyjnego, lecz z grupą kilkuosobową, głową pełną pomysłów, pasją i ambitnymi założeniami.

Wierzymy, że tyle wystarczy, aby wprowadzić do raciborskiego środowiska medialnego trochę świeżości, a jednocześnie dostarczyć wam zarówno emocji, jak i rzetelnych artykułów opisujących rzeczywistość taką, jaka jest naprawdę.

Świat jeszcze nigdy nie zmieniał się w tak zawrotnym tempie. W wyścigu o inne jutro uczestniczą także media, które są nieodłącznym elementem naszej codzienności. Z jednej strony liczy się krótka i zaserwowana szybko informacja. Z drugiej jednak wielu z nas poszukuje odskoczni od lawiny powtarzających się w większości portali newsów i sięga po treści ambitniejsze, których przygotowanie wymaga często wielu miesięcy pracy. U nas znajdziecie jedno i drugie. I to podane w przejrzystej formie.

Idziemy pod prąd

Zamierzamy działać dość niestandardowo, jak na “standardy” przyjęte przez wielu innych wydawców. Bez stacjonarnej redakcji, ale zawsze pod telefonem, mailem czy na messengerze. Z dziennikarzami i fotoreporterami realizującymi swoje zadania w terenie, blisko ludzi i istotnych dla lokalnej społeczności wydarzeń. 

To w pełni przemyślana strategia. Uważamy, że tak można, a wręcz trzeba. Rolą dziennikarzy nie jest bowiem siedzenie przy biurku i publikowanie nadesłanych na skrzynkę mailową wiadomości, lecz poszukiwanie tematu, który zainteresuje czytelników. 

Nie rzucamy słów na wiatr. To portal inny niż wszystkie. Już dziś wyróżnia nas kilka czynników, a z czasem pojawi się ich jeszcze więcej. W pierwszych dniach istnienia portalu odsłaniamy bowiem zaledwie kilka z całej talii kart. We właściwym czasie przyjdzie także kolej na te najmocniejsze – ASY.

Minimalizm i jakość

Największą dumą napawa nas przejrzysty, czytelny, ale zawierający wszystkie istotne elementy układ strony i równie miła dla oka, a zarazem intuicyjna wersja mobilna. Zależało nam na stworzeniu witryny, która od wejścia nie będzie odstraszać dużą liczbą reklam. U nas nie musicie włączać adblocka! Wszystkie banery w pełni integrują się z witryną, a współpracujący z nami graficy i programiści zadbają o to, aby reklamy stanowiły dodatkowy atut estetyczny 🙂 

Ponadto stawiamy na jakość, a nie na ilość. Na wykonane przez profesjonalnych fotografów zdjęcia świetnej jakości, a nie na materiały prosto z telefonu, choć i takie pewnie w wielu przypadkach u nas znajdziecie. Szybkość przekazywania najświeższych informacji jest jednym z naszych priorytetów. 

Jak nie drzwiami to oknem

Powiat raciborski to kopalnia niezwykłych opowieści. Pole do popisu dla naszych reportażystów, filmowców i wolnych strzelców, którzy nie zawahają się użyć aparatu i pióra, aby zachwycić was ponadczasowymi materiałami. Jak z pewnością zauważyliście, nie zamykamy się w kilku obszarach tematycznych. Prócz bardzo ogólnych kategorii jak polityka, sport czy kultura, w menu terazraciborz.pl znajdziecie także równie ważne dla naszego życia treści dotyczące zdrowia, sfery finansowej oraz wiary. 

Nie będziemy doszukiwać się sensacji tam, gdzie jej nie ma. Ale jeśli do naszych rąk trafi choćby plotka zwiastująca jakąkolwiek aferę, podejmiemy temat. Nie zamierzamy milczeć, lecz wchodzić oknem tam, skąd wyrzucono nas drzwiami. Bez kompromisów, ale zgodnie z prawem. Bez pójścia na układy, lecz rzetelnie i wyczerpująco. To przecież główna misja mediów, o czym wielu naszych kolegów po fachu często zapomina. 

Po stronie słabszego

Nie jesteśmy idealistami, ale jedno możemy stanowczo obiecać. Zawsze staniemy po stronie tego, któremu dzieje się krzywda. Chcemy być głosem raciborzan, którzy niejednokrotnie stają się bezradni w starciu z państwowymi instytucjami, nadużyciami ze strony urzędników, czy pracodawców. Warto te historie poruszać, bo interwencja dziennikarza to czasem ostatnia deska ratunku na drodze po sprawiedliwość.

Startujemy dla was, drodzy czytelnicy, i dzięki wam. Jesteśmy otwarci na wasze sugestie, wrażliwi na potrzeby i chętni, aby was wysłuchać. 

A teraz od słów do czynów. Trzymajcie za nas kciuki, a my każdego dnia będziemy odwdzięczać się ciężką pracą i wieloma wyjątkowymi materiałami.  

Wojciech Kowalczyk
Redaktor Naczelny
terazraciborz.pl

ZOBACZ TAKŻE