Szkolenia są stałym elementem rozwoju zespołu w organizacji. Najczęściej przybierają one formę jednodniowych warsztatów lub cyklicznych, np. comiesięcznych spotkań. Jednak ciekawą formą tego typu zajęć są również kursy i szkolenia wyjazdowe. Kiedy się to opłaca i co warto o nich wiedzieć? Zobacz!

Na czym polegają szkolenia wyjazdowe?

Szkolenia wyjazdowe, zgodnie z nazwą, to takie, które odbywają się poza siedzibą firmy i są związane z krótszą lub dłuższą podróżą. Najczęściej odbywa się ona do profesjonalnego ośrodka szkoleniowego lub do dobrego hotelu czy innego obiektu, w którym uczestnicy mogą spędzić kilka dni lub dłużej.

Długość trwania szkolenia wyjazdowego jest uzależniona od wielu czynników – m.in. od czasu, jaki uczestnicy mogą poświęcić na takie warsztaty, budżetu przeznaczonego na event oraz poruszanych zagadnień. Najpopularniejsze są jednak wyjazdy, które trwają 3-4 dni. Taka długość sprzyja optymalnemu wykorzystaniu czasu.

Czy szkolenia wyjazdowe się opłacają?

Warto zadbać o to, aby szkolenia wyjazdowe były stałym elementem kultury organizacji. Poza walorami dydaktycznymi mogą pełnić również role związane z integracją zespołu. Trzeba jednak dobrze przemyśleć koncepcję takiego eventu – 1-2 wyjazdy rocznie w zupełności wystarczą i powinny być poświęcone realizacji konkretnych celów związanych z rozwojem firmy. Wówczas są bardzo opłacalne, ponieważ przekładają się zarówno na lepszą atmosferę w zespole, jak i pozwalają na nabycie cennych umiejętności.

Jaka tematyka szkoleń wyjazdowych jest najczęściej wybierana?

Trwające kilka dni szkolenia wyjazdowe to szansa na zdobycie pogłębionej wiedzy i umiejętności w spokojnym rytmie. Dlatego warto dobrze dobrać tematykę takich warsztatów. Mogą być one poświęcone np.:

  • zajęciom z zakresu budowania zespołu – mogą być wzmocnić więzi między pracownikami, pomóc im się lepiej poznać, a managerom umożliwią lepsze dobieranie ze sobą konkretnych osób do wspólnej pracy,
  • zajęciom z obszaru komunikacji w zespole – zajęcia mogą być praktyczne i przyjąć rozrywkową formę. Można wykorzystać np. elementy survivalowe czy grę terenową,
  • omówieniu wielowątkowych zagadnień merytorycznych – np. zmian w ustawie o zamówieniach publicznych czy też w obszarze podatków. Podzielenie tego tematu na kilka, następujących po sobie, segmentów ułatwi lepsze zrozumienie trudnych tematów.

Możliwości są oczywiście znacznie szersze – warto więc dobrać temat, zakres i szczegóły organizacji takich szkoleń do konkretnych potrzeb organizacji. Czym kierować się w trakcie wybierania szkolenia, kursu, warsztatu czy seminarium przeczytamy na portalach szkoleniowych takich jak https://szkolenia-news.pl czy https://atcsc.pl.

Otwarte szkolenia wyjazdowe

Wbrew pozorom szkolenia wyjazdowe to nie tylko szkolenia zamknięte, szyte na miarę, na potrzeby konkretnej organizacji. Na rynku znajdziemy cały szereg wyjazdowych szkoleń otwartych, np. w Zakopanem, Karpaczu, Koszalinie czy Sopocie. Szkolenia i kursy wyjazdowe organizowane w wielu miejscach w Polsce znajdziemy w serwisie https://eventis.pl, czyli największej w Polsce bazie szkoleń, kursów, warsztatów otwartych. Znajdziemy w niej szkolenia i kursy organizowane w dowolnym zakątku Polski, a także na niemalże każdy temat. Szkolenia w serwisie pogrupowane są w kategorie tematyczne i branżowe, można je przeglądać po datach, organizatorze czy cenach. Pozwala to szybciej znaleźć szkolenie lub kurs pozostające w kręgu naszego zainteresowania.

Szkolenia otwarte powinniśmy porównywać zanim zapiszemy się na konkretny kurs czy szkolenie. Dlaczego? Otóż ceny szkoleń otwartych znacząco się różnią, w zależności od ich terminu, miejsca, organizatora i tym podobnych czynników. Szkolenie o podobnym programie może różnić się ceną nawet kilkukrotnie w zależności od organizatora. Powoduje to, że bez porównania ofert szkoleń czy kursów ryzykujemy możliwością znacznego przepłacenia za szkolenie, kurs lub warsztaty. Dlatego porównujmy oferty szkoleń i korzystajmy z baz szkoleń podczas zapisywania się na wydarzenia edukacyjne.

(artykuł sponsorowany)