Powiat raciborski zobowiązany jest do natychmiastowego wykonania poleceń, które zostaną wydane przez wojewodę śląskiego i nie ma wpływu na decyzje podejmowane przez organy wyższej instancji – informuje Starostwo Powiatowe w Raciborzu. 

Szpital Rejonowy im. Józefa Rostka w Raciborzu decyzją wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka (na zdjęciu głównym) w najbliższym czasie zostanie przekształcony w wieloprofilowy szpital zakaźny jako jeden z dwóch, który będzie działał na terenie województwa śląskiego.

CZYTAJ TEŻ: Ewakuacja raciborskiego szpitala. Co z przychodniami i pogotowiem? [WIDEO, ZDJĘCIA]

Przekształcenie szpitala ma na celu usprawnić proces diagnozowania, hospitalizowania i leczenia osób zakażonych wszystko po to, by możliwie jak najbardziej zabezpieczyć otoczenie oraz samych pacjentów.

Wojewoda zapewnił, iż mimo, że Szpital Rejonowy im. Józefa Rostka w Raciborzu jest dobrze przygotowany do pełnienia określonej funkcji, będzie na bieżąco doposażany pod względem kadrowym oraz materiałowym w zakresie sprzętu do leczenia objawów koronawirusa, jak i innych schorzeń, w zależności od zgłaszanych potrzeb.

Podkreślił również fakt, iż jest to duże przedsięwzięcie i tylko dzięki ścisłej współpracy z samorządem i szpitalem uda się przeprowadzić reorganizację w profesjonalny i bezpieczny sposób.

Starostwo Powiatowe w Raciborzu informuje, iż w związku z ustawą z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, zgodnie z którą w sytuacjach kryzysowych wojewoda może przejąć nadzór nad jednostką organizacyjną, jaką jest w tym przypadku szpital rejonowy oraz wydawać organowi prowadzącemu polecenia związane z przeciwdziałaniem COVID-19.

(oprac. źródło: SP w Raciborzu)

Nie przegap najważniejszych artykułów!
Kliknij OBSERWUJ TerazRaciborz.pl na Google News!

ZOBACZ TAKŻE: