Miniony weekend 11-13 października upłynął pod znakiem wielkich emocji i sukcesów Zespołu Tanecznego SKAZA.

Tancerze brali udział w Mistrzostwach Świata w Tańcu – Międzynarodowej Federacji Tańca WADF (World Artistic Dance Federation) w Płocku.

Subskrybuj nasz kanał w serwisie YouTube!

W mistrzostwach startowały zespoły z wielu krajów, w tym: Niemcy, Słowacja, Białoruś, Czechy, Litwa, Ukraina, Łotwa, Rumunia, Rosji i oczywiście tancerze z różnych miast w Polsce.

Zespół SKAZA jechał z nastawieniem zdobycia doświadczenia na tego typu mistrzostwach, w których brali udział po raz pierwszy w swojej karierze, a wrócili z mnóstwem nagród i wyróżnień:

MISTRZOWIE ŚWIATA – I miejsce w kategorii URBAN STREET (Youth+ Adults) dla tancerzy ze STREET DANCE SENIOR.

VICE MISTRZYNI ŚWIATA – II miejsce w kategorii URBAN STREET (Solo Female Juveniles) AGATA KRUSZELNICKA.

VII MIEJSCE w kategorii URBAN STREET (Junior) STREET DANCE JUNIOR.

W tanecznych zmaganiach brały również udział dziewczynki z Balet Jazz Contemporary Junior, które pięknie zaprezentowały się w choreografii tańca współczesnego w półfinale.

Z Zespołu Tanecznego SKAZA na mistrzostwa pojechało 3 trenerów (Manuela Krzykała, Magdalena Mosek, Joanna Sokołowska) i 33 tancerzy.

Nie mogło też zabraknąć mocnej grupy wsparcia w postaci SKAZ-owych rodziców, którzy z pełnym zaangażowaniem pomagali w przygotowaniach i dopingowali. Manuela Krzykała wystąpiła zarówno w roli choreografa jak i tancerza z grupą naszych mistrzów ze Street Dance Senior.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli finansowo wyjazd na te Mistrzostwa: Urzędowi Miasta Racibórz, Raciborskiemu Centrum Kultury, firmie Cobex, restauracji „Nad Rudą”, Edorem, a także tym, którzy wpłacali swoje datki przez portal pomagam.pl.

Zdobytymi mistrzostwami tancerze SKAZY sprawili wszystkim ogromną radość. Dają powód do dumy nie tylko Raciborskiemu Centrum Kultury, ale także całemu Raciborzowi!

(Raciborskie Centrum Kultury)

ZOBACZ TAKŻE