Skatepark marzeń na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu to jeden z projektów miejskich zgłoszonych w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Głosowanie od 16 września! 

Miłośnicy jazdy na desce czy rolkach o budowie nowego skateparku mówią od dawna. Stan obecnego pozostawia wiele do życzenia, a tymczasem z roku na rok rośnie liczba osób chcących korzystać z obiektu.

– Niestety, dzieci te są często pozostawiane same sobie, bez ochraniaczy oraz wiedzy jak bezpiecznie korzystać i bawić się na skateparku. Żeby móc bezpiecznie nauczać wszystkich elementów jazdy na rolkach oraz deskorolkach skatepark będzie wymagał przebudowy w zakresie wymiany sklejki na istniejących przeszkodach oraz dla urozmaicenia i umożliwienia nauki wszystkich elementów jazdy na rolkach oraz deskorolkach rozbudowy o okrągłą rurę flatową, Quaterpipe, jump boxa oraz wall ride. Jeżeli projekt wykona znana już firma „Techramps” projekt zostałby wykonany do 2 miesięcy przy zachowaniu 10 letniej gwarancji – czytamy w opisie projektu.

Jak dodają wnioskodawcy, po zakończeniu prac remontowych zostały zorganizowane wielkie otwarcie i przez pierwszy miesiąc prowadzone byłyby darmowe zajęcia z jazdy na rolkach oraz deskorolce prowadzone przez licencjonowanych instruktorów klubu sportowego w Raciborzu istnieje klub sportowy „Hit the Rail” posiadający takich instruktorów.

ZOBACZ TAKŻE: Świetna frekwencja na warsztatach Extreme City

– Średnia liczba osób uczestnicząca w jednych warsztatach to ok 20 os. Planujemy, że zajęcia będą organizowane 3 raz w tygodniu po 3 godziny. Do dyspozycji uczestników zajęć byłyby kaski, ochraniacze, rolki oraz deskorolki czyli bezpieczny profesjonalny sprzęt wymagany do nauki. Dodatkowo na wyposażeniu byłyby dostępne inne sprzęty ułatwiające naukę i sprawne poruszanie się na rolkach/deskorolkach jak kubeczki slalomowe, pachołki, zestawy do unihokeja czy płotki treningowe. Pozyskany sprzęt byłby udostępniany dla uczestników zajęć nieodpłatnie. Zważywszy na brak miejsca na przechowywanie sprzętu oraz prowadzenie zapisów na warsztaty jak, brak kąciku sanitarnego, potrzeba sklepiku z zimną wodą, a nawet schronienia w upalne dni, w ramach budżetu został zaplanowany zakup i montaż kontenera biurowego pełniącego właśnie tą funkcje. Do kontenera zostanie podłączony prąd – wyjaśniają.

Sporty ekstremalne są bardzo popularną forma spędzania wolnego czasu przez to coraz więcej osób korzysta ze skateparku. Brak podstaw do korzystania z tego typu obiektów powoduje niestety kontuzje. Obiekt wymaga inwestycji w celu organizacji zawodów które służyłyby dużą promocja dla miasta.

Warsztaty rolkowe oraz deskorolkowe z pewnością trafiają do sporej grupy mieszkańców z pomocą instruktorów mogą bez problemu bezpiecznie nauczyć się jeździć osoby w każdym wieku. Przebudowa obiektu pomoże w dopasowaniu go do różnych form aktywności i przygotowaniu si ę na zawody oraz wydarzenia.

Wartość projektu oszacowano na 130 367,00 złotych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Młodzież wyszalała się na desce i hulajnodze

(oprac. wk)

ZOBACZ TAKŻE