Szukasz pomysłu na nadchodzący wiosenny majowy weekend? Nie szukaj daleko! Od 16 maja można już zwiedzać nie tylko dziedziniec i zamkową kaplicę, ale również sale wystawiennicze Zamku Piastowskiego w Raciborzu.

Na zwiedzanie zapraszamy codziennie od wtorku do niedzieli w godzinach od 10.00 do 18.00. Wejście co pełną godzinę z przewodnikiem. Między 13.00 a 14.00 jest przerwa techniczna, nie będzie możliwości zwiedzania. W poniedziałki Punkt Informacji Turystycznej będzie nieczynny dla zwiedzających.

Raciborski zamek to najcenniejszy średniowieczny zabytek w województwie śląskim. Zachowana do naszych czasów budowla, będąca wynikiem wielu przebudów, dokonywanych w kolejnych wiekach, jest swoistą mieszanką stylów architektonicznych.

Jednym z cenniejszych obiektów zamku jest kaplica św. Tomasza Becketa z Canterbury, zwana perłą śląskiego gotyku. W trakcie zwiedzania mowa będzie o architekturze zamku, powstaniu kaplicy, zobaczymy wystawy stałe oraz czasowe i wiele innych ciekawostek. Zamek Piastowski w Raciborzu to integracja tradycji z nowoczesnością.

(oprac. wk, źródło: Agencja Zamek)