Rodzinny park rekreacji w Turzu już otwarty [ZDJĘCIA] - TerazRaciborz.pl

Rodzinny park rekreacji w Turzu już otwarty [ZDJĘCIA]

Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej     30.10.2019 15:58     Komentarze (1)

ZOBACZ ZDJĘCIA

[gmedia id=617]
Instagram Skomentuj

29 października odbyło się uroczyste otwarcie Rodzinnego Parku Rekreacji i Czynnego Wypoczynku w Stefie Aktywności Fizycznej sołectwa Turze.

Uroczystego otwarcia dokonali burmistrz miasta Kuźnia Raciborska Paweł Macha, przewodniczący rady miejskiej w Kuźni Raciborskiej Radosław Kasprzyk, zastępca przewodniczącego rady miejskiej w Kuźni Raciborskiej oraz członek rady sołeckiej w Turzu Gerard Depta, sołtys sołectwa Turze Marcelina Waśniowska, prezes fundacji Górażdże Aktywni w Regionie Urszula Proszowska, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turzu ksiądz Marcin Szaboń, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej Anna Kijek, mieszkanka Turza Alicja Skarupa oraz mieszkaniec Turza Roman Mosch.

Subskrybuj nasz kanał w serwisie YouTube!

Rodzinny park w Turzu powstał dzięki dofinansowaniu otrzymanym z trzech instytucji:

– Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Otwartych Stref Aktywności, ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym;

– Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka”;

– Fundacji GÓRAŻDŻE – Aktywni w Regionie.

Po uroczystym przecięciu wstęgi, poświęcenia terenu dokonał proboszcz ksiądz Marcin Szaboń. Następnie zebrani goście udali się na grób trzech powstańców śląskich pochowanych na cmentarzu w Turzu, gdzie złożyli znicze w celu uczczenia ich pamięć w ramach obchodów 100 rocznicy trzech powstań śląskich.

Rodzinny Park Rekreacji i Czynnego Wypoczynku jest trzecią z czterech zaplanowanych w sołectwie Turze inwestycji. Wcześniejsze to: budowa Wiejskiego Ośrodka Kultury oraz budowa parking przy kościele parafialnym. Ostatnia z czterech zaplanowanych inwestycji to budowa przystani narzecze Odrze w Turzu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Instagramie! 

Z powodu wcześniej zaplanowanych spotkań zawodowych, w uroczystości nie uczestniczyli minister Michał Woś oraz minister Sportu i Turystyki Witold Bańka. Podziękowanie za pomoc w realizacji zadania burmistrz Paweł Macha przekazał na ręce ministra Michała Wosia dla obu ministrów , dzień wcześniej w Urzędzie Miejskim w Kuźni Raciborskiej.

(Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej)

ZOBACZ TAKŻE:
Komentarze (1)

  1. Stach N  

    31.10.19 | 09:22

    No i znowu jest segregacja ludności w Polsce. Miejsce poświęcone czyli dla katolików i innych ludzi którym to nie przesadza. A co z pozostałymi innej wiary? Im to może przeszkadzać i nie mogą z tego korzystać. Nie dość że w szkołach uczą nietolerancji ( religia w szkołach) to jeszcze miejsca publiczne zawładną kościół katolicki na „własność”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zapoznaj się z regulaminem