Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy zwołał posiedzenie Konsultacyjnej Rady Gospodarczej w trybie wideokonferencji.

Zgodnie z zaleceniem prezydenta Dariusza Polowego wiceprezydent Michał Fita przedstawił propozycje wsparcia ze strony samorządu dla lokalnego biznesu.

Pomysły te skupiają się na ulgach, odroczeniach i umorzeniach w płatnościach na rzecz gminy. Wszyscy byli zgodni, że największą pomoc może zaoferować rząd, który już zapowiedział wprowadzenie pakietu pomocowego dla przedsiębiorców.

Najszybszym i najprostszym działaniem ze strony miasta jest czasowe obniżenie czynszów od lokali miejskich. Może to dotyczyć 167 firm.

Ze strony miasta padła również deklaracja dalszego wspierania lokalnego biznesu poprzez akcje promocyjne i informacyjne. Będziemy zachęcać mieszkańców m.in. do korzystania z lokalnych usług, podobnie jak uczyniliśmy w sprawie ofert gastronomi i dowozu posiłków do domu. Będziemy uzupełniać informacje innych instytucji, aby pełny ich zakres był dostępny na stronie Miasta Racibórz.

Wszystkie przestawione pomysły podczas obrad Rady zostaną teraz przeanalizowane przez uczestników wirtualnego spotkania. Gremium ma się spotkać w przyszyły tygodniu, do kiedy mają być już znane propozycje rządu w sprawie kompleksowego wsparcia polskiej gospodarki. Będzie to kluczowe dla dalszego kierunku działania raciborskiego samorządu.

(oprac. wk, źródło: UM w Raciborzu)

Nie przegap najważniejszych artykułów!
Kliknij OBSERWUJ TerazRaciborz.pl na Google News!

ZOBACZ TAKŻE: