Kolejny raz publikacja wizerunku przyniosła efekt. Policja otrzymała wiele informacji na temat tożsamości kobiety i mężczyzny, którzy byli podejrzewani o kradzież w jednym z marketów drogeryjnych na terenie Rybnika. Dzięki temu 32-latka i jej 33-letni partner trafili już do policyjnego aresztu.

O poszukiwaniach amatorów cudzej własności, policja informowała już grudnia 2019 roku. Z ustaleń śledczych wynikało, że kobieta skradła z supermarketu drogeryjnego kosmetyki o łącznej wartości blisko 700 złotych.

Okazało się, że mieszkanka Raciborza kradzieży dokonała wraz ze swoim partnerem. Po publikacji policja otrzymała wiele informacji z danymi kobiety i mężczyzny których wizerunek był na zdjęciach.

W tym tygodniu 32-latka i jej partner zostali zatrzymani przez policjantów z Raciborza. Złodziejska para usłyszała już zarzuty kradzieży. Teraz będą musieli ponieść konsekwencje swojego postępowania.

– Serdecznie dziękujemy mieszkańcom za zaangażowanie i pomoc w zatrzymaniu podejrzanych. Dziękujemy również wszystkim dziennikarzom, którzy pomogli policjantom Komendy Miejskiej Policji w Rybniku w poszukiwaniach, publikując informację oraz wizerunek podejrzanych w środkach masowego przekazu. Jednocześnie prosimy o usunięcie zdjęć oraz komunikatów z uwagi na ustanie przyczyn publikacji – czytamy w komunikacie rybnickiej policji.

(oprac. wk, źródło: KMP w Rybniku)

Nie przegap najważniejszych artykułów!
Kliknij OBSERWUJ TerazRaciborz.pl na Google News!

ZOBACZ TAKŻE: