Kryminalni raciborskiej komendy zatrzymali 22-letniego mieszkańca Raciborza podejrzanego o posiadanie narkotyków. Mężczyzna przechowywał substancje zabronione w garażu, samochodzie, a także w swoim mieszkaniu. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Wczoraj policjanci z Wydziału Kryminalnego z raciborskiej komendy w wyniku czynności operacyjnych ustalili, że 22-latek może posiadać narkotyki w swoim garażu. Po przyjeździe na miejsce natrafili na niego. Mężczyzna z całą stanowczością stwierdził, że nie posiada żadnych narkotyków.

Jak się okazało, w szafce w garażu mundurowi znaleźli woreczki strunowe z substancją zabronioną. Ponadto w jego samochodzie w podłokietniku policjanci ujawnili kolejne woreczki z zawartością substancji odurzających. Dodatkowo podczas przeszukania mieszkania 22-latka stróże prawa zabezpieczyli woreczki z zawartością suszu roślinnego.Badanie testerem wykazało, że są to narkotyki.

Mundurowi zatrzymali mężczyznę i zabezpieczyli środki, z których łącznie można było przygotować kilkadziesiąt działek dilerskich amfetaminy oraz 5 działek dilerskich marihuany. Mężczyźnie za posiadanie narkotyków, grozi teraz kara nawet do 3 lat więzienia.

(źródło: KPP Racibórz)