1 września rusza ogólnopolska rywalizacja o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. To akcja, której celem jest propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej, promocja jazdy rowerem jako alternatywnego środka transportu oraz wdrażanie idei smart city w miastach.

Zasady rywalizacji są proste – rowerzyści pobierają darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”. Wyniki uczestników danego miasta są następnie sumowane. Wygrywa miasto, dla którego zostanie przejechanych najwięcej kilometrów.

Wartością dodaną akcji będzie pełna, szczegółowa statystyka przejazdów, tzw. „mapa ciepła”. Zebrane dane o najczęściej używanych trasach mogą być przydatnym narzędziem przy planowaniu i projektowaniu ścieżek i infrastruktury rowerowej.

Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny. Miasto, które wygra rywalizację otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”.

Naliczanie kilometrów rusza 1 września i potrwa do końca tego miesiąca. Uwaga! O wygraną nie będzie łatwo! Do zabawy zgłosiło się już blisko 40 miast. W tym Racibórz.

Aplikacja dla systemu Android do pobrania TUTAJ, a dla systemu IOS TUTAJ

Dodatkowe informacje znajdziecie TUTAJ

(oprac. wk, źródło: UM Racibórz, fot. pixabay.com/Antranias)

ZOBACZ TAKŻE