Jak co roku w okresie zimowym policjanci większą uwagę poświęcają kontroli miejsc, w których przebywają osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu, takich jak pustostany, klatki schodowe, piwnice, działkowe altanki.

Raciborscy dzielnicowi już od kilku tygodni kontrolują miejsca, gdzie najczęściej koczują osoby bezdomne. Dziś także dzielnicowi sprawdzali pustostany, altanki i śmietniki. Wszystkie napotkane przez mundurowych osoby pozbawione dachu nad głową były informowane i zachęcane do korzystania z pomocy.

Subskrybuj nasz kanał w serwisie YouTube!

Niska temperatury stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych i w podeszłym wieku. Zagrożenie dotyczy także osób nietrzeźwych, przebywających na wolnym powietrzu, bądź w budynkach opuszczonych i nieogrzewanych. Szczególnie noce przynoszą znaczne spadki temperatury, dlatego raciborscy policjanci zaangażowali się w kontrolę miejsc, gdzie najczęściej przebywają bezdomni.

Osoby bezdomne często z udzielanej pomocy nie chcą korzystać. Często bezdomni nie mają świadomości zagrożenia, jakie czeka ich, kiedy zostaną w swoich „koczowiskach”.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Instagramie! 

Taki stan rzeczy stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia tych ludzi. Statystyki wskazują, że pomimo podejmowanych przez wiele instytucji, w tym także przez policję, działań ochronnych, każdego roku odnotowywane są przypadki zgonów spowodowanych wychłodzeniem organizmu.

(oprac. wk, źródło: KPP w Raciborzu)

ZOBACZ TAKŻE: