„Konsultacje projektu budowy 100 obwodnic – Racibórz na liście” – to tytuł komunikatu, który opublikowano dziś na oficjalnej stronie magistratu.

Czy to oznacza, że obwodnica naszego miasta wróciła na listę stu zadań, które zostaną zrealizowane w ramach Programy budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030? Okazuje się, że diabeł tkwi w szczegółach.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Instagramie! 

Jak czytamy w komunikacie ratusza, 14 lutego ruszyły konsultacje publiczne projektu Ministerstwa Infrastruktury pn. Program budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Na liście zadań możliwych do realizacji znalazła się obwodnica Raciborza. Uwagi do programu można zgłaszać do 20 marca.

Program budowy obwodnic ma na celu wskazanie inwestycji w zakresie drogowych obejść miejscowości, dzięki którym nastąpi wyprowadzenie ruchu z zatłoczonych miejscowości. Ma to przynieść szereg korzyści, w tym szczególnie poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz poprawę sytuacji związanej z natężeniem ruchu poprzez m.in. rozdzielenie ruchu ciężarowego od ruchu pasażerskiego, czy pieszego.

Subskrybuj nasz kanał w serwisie YouTube!

Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy (przebywający aktualnie w Warszawie) aktywnie zabiega o wpisanie na listę zadań do realizacji obwodnicy Raciborza, którą zaplanowano jako przedłużenie drogi Racibórz – Pszczyna. Dzięki temu połączeniu uda się ograniczyć niebezpieczne sytuacje na raciborskich drogach oraz uporządkować i wyprowadzić ciężki transport z centrum miasta.

Ministerstwo Infrastruktury opublikowało 13 lutego 2020 r. wstępną listę planowanych obwodnic. W projekcie programu załączono listę zadań inwestycyjnych możliwych do realizacji w ramach ww. Programu. Na tej liście znajduje się obwodnica Raciborza.

Więcej na temat konsultacji na stronie Ministerstwa Infrastruktury. 

Dokument „Program budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030” jest jeden, ale zawiera dwa załączniki. Na pierwszej liście znalazły się inwestycje realizowane w ramach Programu, na drugiej te, które są możliwe do realizacji w bliżej nieokreślonym terminie. Obwodnicę Raciborza znajdziemy w drugim z tych zestawień.

(oprac. wk, źródło: UM w Raciborzu)

ZOBACZ TAKŻE