Raciborski dzielnicowy w czasie wolnym od służby odzyskał skradziony rower - TerazRaciborz.pl

Raciborski dzielnicowy w czasie wolnym od służby odzyskał skradziony rower

07.01.2022 | 12:53     Komentarze (1)

Instagram Skomentuj

Policjantem jest się nie tylko w godzinach służby, ale również poza nimi. Dowiódł tego po raz kolejny raciborski dzielnicowy aspirant sztabowy Marcin Wróblewski, który w czasie wolnym od służby nie tylko ustalił, gdzie znajdował się skradziony rower, ale przede wszystkim odzyskał jednoślad.

Raciborski dzielnicowy 1 stycznia tego roku będący w czasie wolnym od służby ustalił miejsce przechowywania skradzionego roweru górskiego o wartości około 1300 złotych. Do przestępstwa doszło na przełomie listopada i grudnia ubiegłego roku w Raciborzu przy ulicy Lotniczej.

Wówczas złodziej z pomieszczenia dla rowerów ukradł jednoślad. Policjant  pojechał sprawdzić ustalone miejsce, w którym odnalazł na terenie opuszczonej kamienicy przy ulicy Drewnianej rower. Mundurowy o swoim sukcesie powiadomił dyżurnego raciborskiej policji, a sam wraz z jednośladem udał się do komendy. Dzięki zaangażowaniu aspiranta sztabowego Marcina Wróblewskiego skradziony rower powrócił już do właściciela.

To kolejny raciborski dzielnicowy, który wykazał się wzorową postawą i bardzo dobrą znajomością powierzonego mu rejonu służbowego, a efektem w tym przypadku było odzyskanie skradzionego mienia.

Pamiętajmy, że każdy Policjant liczy się z faktem, że służba, którą pełni, wymaga dużego zaangażowania i poświecenia również poza godzinami służby. Często policjanci w czasie wolnym podejmują interwencje. Dzięki temu w wielu przypadkach ratują ludzkie życie, odzyskują skradzione mienie, ale również dzięki ich reakcji możliwe jest szybkie i skuteczne zatrzymanie czy też ustalenie osób związanych z wykroczeniem lub przestępstwem.

Alkomaty dla policji, straży, pogotowia i innych służb mundurowych dostarcza firma Alkopatrol.pl Jeśli potrzebna jest kalibracja alkomatu, to Alkopatrol.pl wykonuje ją w całej Polsce – wysyłkowo!

(red)

Komentarze (1)

  1. Gość  

    10.01.22 | 13:31

    Brawo! Ale po co od razu pisać artykuł na ten temat?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zapoznaj się z regulaminem