Komendant Powiatowy Policji podinspektor Marek Ryszka wspólnie z Dyrektor Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” Panią Małgorzatą Krawczyńską zorganizowali spotkanie z kadrą pracowniczą. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo podopiecznych, ale także wszystkich pracowników. Uczestnicy mieli wiele pytań i chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami.

Dziś raciborscy policjanci na czele z komendantem podinsp. Markiem Ryszką spotkali się z kadrą pracowniczą w Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu. Wizyta miała na celu porozmawianie o bezpieczeństwie podopiecznych, ale także ich własnym.

Podczas spotkania mundurowi omawiali podstawowe zagrożenia, na jakie mogą natrafić na swojej drodze podopieczni DPS-u. Natomiast pracownicy opowiadali, z jakimi problemami borykają się w swojej codziennej pracy.

Raciborscy policjanci z wizytą w DPS "Złota Jesień"

Raciborscy policjanci z wizytą w DPS "Złota Jesień"

W spotkaniu wziął udział także dzielnicowy z rejonu, na którym znajduję się ośrodek. Dzielnicowi są funkcjonariuszami, którzy rozpoznają potrzeby i oczekiwania mieszkańców w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa. Diagnozują wspólnie z mieszkańcami lokalne problemy, ustalają ich przyczyny i pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania. To policjanci, do których można zwrócić się o pomoc w granicach kompetencji policji lub przekazać informacje dotyczące bezpieczeństwa. Na koniec wizyty odbyły się konstruktywne rozmowy na nurtujące wszystkich tematy.

(źródło: KPP Racibórz)