Raciborscy policjanci związku z ogłoszoną w Polsce epidemią koronawirusa, apelują do mieszkańców o pozostanie w domach.

Już od dwóch dni mundurowi z radiowozów przekazują komunikat o konieczności zachowania bezpieczeństwa i ograniczenia kontaktu z innymi osobami. Ponadto raciborscy stróże prawa sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do ograniczenia swobodnego poruszania się, gromadzenia i korzystania z komunikacji miejskiej.

W związku z pandemią koronawirusa do 11 kwietnia włącznie w naszym kraju nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi.

CZYTAJ TEŻ: Nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem. Wszystko, co trzeba wiedzieć!

Raciborscy policjanci dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, od dwóch dni kilka razy dziennie jeżdżąc po mieście przypominają o obowiązujących nowych zasadach bezpieczeństwa.

Z radiowozów przekazywany jest komunikat o konieczności zachowania bezpieczeństwa, pozostania w domach i ograniczenia kontaktów z innymi osobami.

Treść komunikatu do mieszkańców:

Szanowni Państwo, tu Policja.

W związku z ogłoszoną w Polsce epidemią koronawirusa prosimy, aby dla własnego bezpieczeństwa pozostać w domach. Jeżeli niezbędne jest opuszczenie miejsca zamieszkania, należy unikać bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, zachowując dystans co najmniej 2 metrów. Prosimy o niegrupowanie się, aby zminimalizować ryzyko zakażenia. Apelujemy – zostańcie w domach. To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas, nie tylko dzisiaj i jutro, ale także przez cały czas trwania epidemii, zależy zdrowie i życie nasze oraz najbliższych.

Ponadto raciborska drogówka sprawdza czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących ograniczeń swobodnego poruszania się gromadzenia i korzystania z komunikacji miejskiej.

(oprac. wk, źródło: KPP w Raciborzu)

Nie przegap najważniejszych artykułów!
Kliknij OBSERWUJ TerazRaciborz.pl na Google News!

ZOBACZ TAKŻE: