Raciborscy policjanci otrzymali kolejny przydział środków ochrony sanitarnej. Przedstawiciel raciborskiej policji odebrał artykuły z Wydziału Zaopatrzenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Systematyczne przydziały środków ochrony sanitarnej dla policjantów i pracowników raciborskiego garnizonu policji wynikają z troski przełożonych o bezpieczeństwo podwładnych pełniących służbę w terenie oraz o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu raciborskiego.

CZYTAJ TEŻ: Dzielnicowi sprawdzają osoby objęte kwarantanną [ZDJĘCIA]

Uzupełnienie zestawami środków ochronnych trafia na bieżąco do mundurowych, którzy podczas służby wykonują czynności związane z koronawirusem. Jako pierwsi środki ochrony sanitarnej i indywidualnej otrzymali mundurowi z prewencji, drogówki i dzielnicowi.

Raciborscy dzielnicowi już od wielu dni aktywnie dbają o bezpieczeństwo mieszkańców w czasie stanu zagrożenia epidemicznego. Jednym z wielu zadań jakie wykonują w trakcie służby jest kontrola miejsc przebywania osób objętych kwarantanną i sprawdzenie czy są respektowane nowe przepisy przez te osoby.

Sprawdzenie odbywa się bez bezpośredniego kontaktu, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno policjantom, jak i osobom objętych kwarantanną. Stróże prawa pytają, czy jest potrzebna pomoc lub wsparcie. W razie takiego zgłoszenia od osoby objętej kwarantanną taką informacje przekazują do odpowiednich instytucji.


Kolejne zadania jakie wykonują policjanci polegają na wspieraniu funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, gdzie wspólnie dbają o bezpieczeństwo na przejściach granicznych w powiecie raciborskim. Głównym celem tej akcji jest ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, dlatego konieczne było zawieszenie lub ograniczenie ruchu granicznego.


W związku z powyższym, iż policjanci wykonują szereg zadań związanych z epidemią koronawirusa wskazane jest stosowanie przez nich specjalnych środków ochrony. Sytuacja jest wyjątkowa, a zapotrzebowanie na tego rodzaju asortyment w całym kraju ogromne.

Mundurowi zostali wyposażeni w środki ochrony sanitarnej i indywidualnej takie jak: płyny oraz chusteczki dezynfekujące ręce i powierzchnie, środki myjące, rękawiczki nitrylowe, maski filtracyjne, termometry bezdotykowe, kombinezony, ochraniacze na obuwie, okulary ochronne, worki na odpady medyczne. Asortyment ten wraz z jego zużyciem jest na bieżąco uzupełniany w trosce o życie i zdrowie policjantów oraz mieszkańców powiatu raciborskiego.

(oprac. wk, źródło: KPP w Raciborzu)

Nie przegap najważniejszych artykułów!
Kliknij OBSERWUJ TerazRaciborz.pl na Google News!

ZOBACZ TAKŻE: