Prezydenci i raciborscy urzędnicy oddali krew [ZDJĘCIA] - TerazRaciborz.pl

Prezydenci i raciborscy urzędnicy oddali krew [ZDJĘCIA]

oprac. wk, redakcja@terazraciborz.pl     27.05.2020 16:31     Komentarze (1)

Instagram Skomentuj

Prezydent Dariusz Polowy oraz urzędnicy raciborskiego magistratu odpowiedzieli na apel raciborskiej stacji krwiodawstwa.

W związku z niskimi stanami zapasów krwi 27 maja Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu zorganizowało urzędowe oddawanie krwi i osocza. W akcji wzięli udział Prezydent Raciborza Dariusz Polowy wraz z zastępcą Michałem Fitą oraz urzędnicy.

Wielu z dawców w tym prezydent Dariusz Polowy oddawali krew po raz pierwszy. – To bardzo ważne, aby w ten sposób wyrazić solidarność z osobami, które potrzebują krwi – uzasadnił swoją decyzję prezydent Polowy. Urzędników w stacji krwiodawstwa przyjęła Gizela Kowol, nowa dyrektor RCKiK w Raciborzu.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu podczas całego procesu pobrań krwi i osocza zapewniło profesjonalną obsługę i sterylne warunki. Wszyscy dawcy wypełnili ankiety i przeszli badania. Dyrektor Kowol oraz personel stacji zachęcają pozostałych mieszkańców Raciborza i okolic do włączenia się do akcji. Według ich informacji obecne zasoby krwi są na poziomie znanym z okresu wakacji, gdy wielu dawców wyjeżdża na urlopy. Tymczasem zapotrzebowanie na krew w szpitalach pozostaje na stałym poziomie.

(oprac. wk, źródło: UM Racibórz)
Komentarze (1)

  1. Erwin  

    27.05.20 | 21:08

    pijar, żenada!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zapoznaj się z regulaminem