Raciborscy policjanci odwiedzili uczniów klasy VIII w Szkole Podstawowej w Brzeziu. Głównym celem spotkania było zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać w sieci na nastoletnich użytkowników.

W trakcie prelekcji poruszano również tematy związane z odpowiedzialnością prawną, a na koniec zostały omówione zasady rekrutacji do służby w policji.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Instagramie! 

Zagrożenia wynikające z korzystania z Internetu i nowych technologii stają się dziś poważnym problemem społecznym. Grupą szczególnie narażoną na zagrożenia w sieci, są dzieci i młodzież, dla których Internet jest nieodłącznym elementem codziennej aktywności, życia społecznego, nauki i zabawy.

Podczas spotkania z uczniami klasy VIII w Szkole Podstawowej w Brzeziu raciborscy policjanci omówili szereg negatywnych zjawisk i przestępstw związanych z korzystaniem Internetu takich jak; hejt, cyberprzemoc, uwodzenie w sieci czy też kradzieże danych, oszustwa, itp.

Podczas spotkania, jego uczestnicy zostali także poinformowani o konsekwencjach prawnych jakie grożą nieletnim sprawcom cyberprzemocy, a także jak bezpiecznie korzystać z Internetu, aby nie stać się ofiara przestępstwa. Prowadzący prelekcję omówili kilka przykładów, które miały pokazać młodzieży, z jakimi odczuciami musi zmierzyć się ofiara cyberprzemocy.

Subskrybuj nasz kanał w serwisie YouTube!

Przedstawiono także sytuacje w jakich dochodzi do tego typu zachowań i omówiono sposoby radzenia sobie z nimi. Na koniec był czas na zadawanie pytań i dyskusję. Wtedy to uczniowie poprosili, aby przedstawić im proces rekrutacji do policji. Ze względu na duże zainteresowanie słuchaczy całe postępowanie omówił komisarz Mirosław Szymański.

To kolejne profilaktyczne przedsięwzięcie zrealizowane przez raciborskich policjantów, dzięki któremu młodym ludziom łatwiej będzie rozpoznać zjawisko cyberprzemocy, czy tez uniknąć jej negatywnych skutków.

(oprac. wk, źródło: KPP w Raciborzu)

ZOBACZ TAKŻE: