Szkoła Podstawowa w Grzegorzowicach uzyskała tytuł Szkoły Odkrywców Talentów. Świetną wiadomość przekazała podczas obchodów dnia nauczyciela dyrektor placówki.

Tytuł jest nadawany przez Dyrektora Ośrodka Rozwoju Edukacji szkołom, które „w istotny sposób przyczyniają się do odkrywania, wspierania zdolności, zainteresowań oraz uzdolnień dzieci i młodzieży”.

POLECANE FILMY:

Placówka została umieszczona na polskiej mapie Szkół Odkrywców Talentów (strona internetowa; www.ore.edu.pl).

Taki tytuł w Polsce posiada 39 szkół, w woj. śląskim 9 szkół, w powiecie raciborskim 1 – Szkoła Podstawowa im. Josepha von Eichendorffa w Grzegorzowicach.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Instagramie! 

Warunkiem znalezienia się w tak zaszczytnym gronie było spełnienie warunków regulaminu SOT:

– prowadzenie systematycznej pracy z uczniami uzdolnionymi (co najmniej trzech nauczycieli, którzy mają konkretne osiągnięcia, dokonania w danym obszarze działalności pedagogicznej),
– wspieranie różnorodnych uzdolnień dzieci i młodzieży, np. przedmiotowych, sportowych, artystycznych, technicznych, a także społecznych lub obywatelskich,
– opisanie co najmniej trzech rodzajów zajęć, które rozwijają zainteresowania, uzdolnienia uczniów i są prowadzone w szkole przez różnych nauczycieli.

Praca w naszej szkole od wielu lat ukierunkowana jest na rozwijanie zdolności i talentów każdego ucznia. Efektem tego są osiągane przez uczniów sukcesy w konkursach przedmiotowych, sportowych i występach artystycznych.

(Gmina Rudnik)

ZOBACZ TAKŻE