Wielkie święto dla fanów kolei! Już w ten weekend po torach województwa śląskiego będzie jeździł specjalny skład ciągnięty przez parowóz! Koleje Śląskie Już od 10 lat działają z myślą o przyszłości!

Specjalne przejazdy odbędą się w sobotę i niedzielę. Wszyscy zainteresowani wydarzeniem będą musieli wcześniej się zapisać, bo wydarzenie jest objęte całkowitą rezerwacją miejsc.

Na portalach społecznościowych Kolei Śląskich został opublikowany link do rejestracji on-line. Możliwa będzie rezerwacja jednego przejazdu w systemie 1+1 (Jedna osoba + 1 osoba towarzysząca). Rezerwacje on-line będą wymieniane na okolicznościowy bilet, który do odbioru będzie w holu głównym Dworca Kolejowego w Katowicach od strony Placu Marii i Lecha Kaczyńskich.

Ponieważ kwestie związane z zapewnieniem bezpieczeństwa są priorytetem dla Kolei Śląskich, każdy podróżny będzie zobowiązany do przestrzegania przepisów sanitarnych oraz regulaminu podróży. Wszyscy uczestnicy wydarzenia będą musieli pamiętać o zachowaniu reżimu sanitarnego. Przed wejściem do pociągu wszystkim pasażerom zmierzymy temperaturę ciała, a już w pociągu każdy będzie miał obowiązek zasłaniania ust i nosa.

Pociąg każdorazowo ruszać będzie ze stacji Katowice i odwiedzi między innymi: Tychy, Bielsko-Białą, Bytom, Gliwice, Mikołów, Rybnik i Mysłowice.

Wśród atrakcji, oprócz przejazdów zabytkowego składu, będzie można obserwować również wodowanie parowozu. To bardzo specyficzny i dawno nie widziany na śląskich torach proces napełniania tendra wodą. Zapas wody wystarczy na przejechanie około 130 kilometrów. Aby zapobiec osadzaniu się kamienia kotłowego do wody dodaję się sodę kaustyczną.

To naprawdę niezwykłe wydarzenie! Ostatni raz na podobną skalę, parowóz jeździł po śląskich torach w 2010 roku. Bądźcie z nami, obserwujcie nasze media społecznościowe! Na pewno pojawią się jeszcze kolejne niespodzianki.

Formularz rezerwacji. 

(oprac. wk, źródło: Koleje Śląskie)