Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby walczyć na naszym portalu z mową nienawiści, chamskimi, wulgarnymi i uderzającymi w konkretne osoby czy grupy komentarzami. Słowa mogą zranić bowiem mocniej niż czyny. Ale za sprzeciwem wobec agresji słownej, nie może iść ograniczenie wolności słowa. 

Po tragicznej śmierci śp. Pawła Adamowicza wiele portali wyłączyło lub ograniczyło możliwość dodawania komentarzy pod artykułami. Niektóre z czasem się z tego wycofały, rozumiejąc, że wrzucenie do jednego worka hejterów i osób, które komentując zachowują kulturę wypowiedzi i pozostawiają merytoryczną opinię, to spory błąd. Na wielu zadziałał też spadek oglądalności. Takie mamy niestety czasy, że w medialnej maszynie, jaką jest portal informacyjny, silnikiem są odsłony, a komentarze to paliwo, dzięki któremu można je wygenerować. 

Na terazraciborz.pl umożliwiamy komentowanie niemal wszystkich artykułów.  Wyjątek stanowić będą m.in. materiały z poważnych zdarzeń drogowych, pożarów, informacje o śmierci oraz relacje z pogrzebów, a także teksty reporterskie oraz wywiady, których bohaterowie sami poproszą nas o zablokowanie komentarzy. Dyskusja na temat tych treści będzie mogła odbyć się jednak w mediach społecznościowych, gdzie każdy użytkownik wypowie się pod nazwiskiem. 

Nie może dziać się tak, że przez hejterów odbiera się wolność wyrażania własnych opinii reszcie czytelników. Pamiętajmy, że w sieci nikt nie jest anonimowy. Ten, kto narusza prawo, musi liczyć się z tym, że zostanie ukarany. 

Nad zgodnością treści zamieszczonych komentarzy z regulaminem będą czuwać nasi moderatorzy. Ponadto, każdy z internautów może zgłosić dany komentarz klikając w umieszczony obok niego link lub kontaktując się bezpośrednio z redakcją pod adresem: komentarze@terazraciborz.pl, osobiście lub poprzez pocztę tradycyjną. Wszelkie dane kontaktowe znajdziecie TUTAJ

Wojciech Kowalczyk
Redaktor Naczelny

 

ZOBACZ TAKŻE