Choć wydawać by się mogło, że obecnie ludzie muszą mierzyć się z bardzo poważnymi chorobami, takimi jak rak, białaczka, porażenie mózgowe czy zanik mięśni, prawdziwą epidemią, która dotyka sporej liczby osób jest nadciśnienie tętnicze.

Jest to choroba dotykająca w głównej mierze układ krążenia. Czym się charakteryzuje i jak można sobie z nią radzić we wczesnym stadium?

Nadciśnienie – epidemia XXI wieku

Nadciśnienie tętnicze to przewlekła choroba dotykająca sporą liczbę osób. Najważniejszą jej cechą jest podwyższone ciśnienie krwi. Zazwyczaj przekracza ona 90 mm Hg podczas rozkurczu oraz 140 mm Hg podczas skurczu serca. Jest to schorzenie, które dotyka sporo osób przez wzgląd na to, że w życiu mają mało aktywności fizycznej lub odżywiają się bardzo źle. Uzyskują oni wtedy nadmierną masę ciała, co zwiększa podatność na tę właśnie chorobę.

Początkowo nadciśnienie przebiega praktycznie bez objawów. Dolegliwościami, które ciężko połączyć z czymkolwiek są poranne bóle głowy, zawroty głowy czy też zmniejszona tolerancja wysiłku fizycznego. Nadciśnienie powoli, ale skutecznie niszczy po kolei wszystkie organy w ciele człowieka. Może w ten sposób doprowadzić do znacznie gorszych sytuacji, w których dochodzi do zawału serca, niewydolności krążeniowo-oddechowej czy też do udaru mózgu. Nadciśnienie może wpłynąć niekorzystnie także do nieodwracalnych zmian w oku czy do zaburzeń pracy nerek.

Jedną z przyczyn wystąpienia nadciśnienia tętniczego jest również nadużywanie alkoholu. Niestety, trunek ten nie prowadzi do niczego dobrego. Niezależnie od wieku, potrzebna jest aktywność fizyczna, która choć trochę wspomoże organizm w walce z nadciśnieniem tętniczym, a dokładniej zredukuje ryzyko jego wystąpienia.

Zioła na nadciśnienie tętnicze – czy to działa?

Jeśli chcesz podeprzeć swój organizm naturalnym produktami, koniecznie sięgnij po zioła na nadciśnienie. Wśród nich znajdziesz takie propozycje, jak głóg czy jemiołę. Głóg jest bogactwem związków flawonoidowych, które działają rozkurczowo na mięśnie gładkie. Ponadto, regularne picie herbatek z głogu może sprawić, że naczynia krwionośne zostaną odpowiednio uszczelnione oraz wzmocnione. Jemioła to kolejna ciekawa propozycja, jeśli chodzi o zioła na nadciśnienie. Pojawia się w mieszankach ziołowych, a to dzięki temu, że posiada kwas gamma-aminomasłowy, który jest wspaniałym neuroprzekaźnikiem. Ma fantastyczną moc rozszerzania naczyń krwionośnych, a ponadto jemioła działa uspokajająco i moczopędnie. Sprzyja to uzyskaniu prawidłowego ciśnienia krwi.

(artykuł sponsorowany)