Na terenie byłej cukrowni powstanie nowy zakład pracy - TerazRaciborz.pl

Na terenie byłej cukrowni powstanie nowy zakład pracy

oprac. wk, redakcja@terazraciborz.pl     11.05.2020 11:28     Komentarze (1)

Instagram Skomentuj

Na terenie po byłej cukrowni rozpoczęła się właśnie budowa hali produkcyjnej. Inwestorem jest Polska Ekologia Sp. z o.o. z Raciborza –  jedna z najbardziej doświadczonych firm działających w branży Odnawialnych Źródeł Energii w Polsce.

Firma została założona w 2000 roku i od początku swojej działalności zajmowała się integracją środowiska instalacyjnego oraz propagowaniem idei energetyki odnawialnej.

Nieruchomość o powierzchni niemal 2 ha Miasto sprzedało spółce w drodze przetargu nieograniczonego w ubiegłym roku. W miejscu obecnie realizowanej inwestycji powstanie hala magazynowa z budynkiem socjalno biurowym o powierzchni 1500m2.

Zakończenie budowy planowane jest na przełom września i października, a zatrudnienie w nowym miejscu znajdzie kilkadziesiąt osób.

Pierwotnie Miasto oferowało na terenie po byłej cukrowni nieruchomości o łącznej powierzchni ponad 9,5 ha. Obecnie w ofercie pozostały tylko dwie ostatnie działki o powierzchni 1,1 ha i 2 ha. Pozostałe tereny zostały zakupione przez inwestorów zajmujących się m.in. produkcją systemów do balustrad całoszklanych i balustrad dla budownictwa ogólnego oraz automatyki przemysłowej.

(oprac. wk, źródło: UM Racibórz)
Komentarze (1)

  1. Gość  

    11.05.20 | 18:12

    a może by tak cukrownie otworzyć ,a nie zamykać bo polskie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zapoznaj się z regulaminem