Lublin to duże miasto, które charakteryzuje się bogatym kalendarzem imprez kulturalnych i rozrywkowych. W wielu obiektach będziemy mogli gościć ulubione zespoły czy obejrzeć rozluźniający stand-up. Jest to idealna okazja, aby spędzić czas ze znajomymi lub rodziną.

W naszym kalendarzu nie zabraknie występów muzycznych, koncertów, grup kabaretowych czy gwiazd stand-upu. Dodatkowo będziemy mogli zobaczyć premiery kinowe i najnowsze trasy koncertowe zarówno tych wschodzących gwiazd, jak i tych, które są z nami już od dekad.

Co zobaczymy na polskiej scenie muzycznej?

Mamy dobrą informację dla wszystkich osób, dla których koncerty są nieodłączny elementem życia kulturalnego. Już 21 kwietnia będziemy mogli być świadkami koncertu chóru i orkiestry symfonicznej, który odegra dla nas repertuar słynnego Ennio Morricone. Jest to autor znanej muzyki filmowej oraz laureat wielu zacnych nagród, jak np. Złote Globy czy Oscary.

Będziemy mogli zobaczyć również dorobek artystyczny polskiego wokalisty Krzysztofa Cugowskiego, który wystąpi z Zespołem Mistrzów z okazji 50-lecia swojej kariery scenicznej. Wystąpią z nim najlepsi muzycy, a w repertuarze usłyszymy największe hity solowe oraz zespołowe. Znajdzie się również coś bardziej odważnego dla fanów muzyki klubowej, którzy z pewnością chętnie wybiorą się na wydarzenie „So hard trap show”, w którym wystąpi kilku artystów. Koncert odbędzie się w Domu Kultury w Lublinie o godzinie 22.00.

Dla młodszych słuchaczy także znajdziemy coś do posłuchania. W niedzielę 24 kwietnia na lubelskiej scenie Centrum Spotkania Kultur pojawi się Roksana Węgiel z repertuarem poprockowym. W połowie maja Lublin odwiedzi także Sanah ze swoją trasą koncertową ”Uczta Tour 2022”, która promuje jej najnowszy album.

Letnie brzmienia w Browarze Perła

Każdego lata marzą nam się wieczorne wyjścia w miłej atmosferze przy dźwiękach ulubionej muzyki. W Lublinie zagoszczą w tym roku szczególnie przyjemne dźwięki, a będą one płynęły z Browaru Perła. Właśnie tam odbędą się koncerty znanych gwiazd polskiej sceny muzycznej, które wprowadzą nas w świat magii i uroku. W harmonogramie przewidziane są występy:

*27.07. Kwiat jabłoni

*28.07. Krzysztof Zalewski

*11.08. Ralph Kamiński

*19.08. Sobel

*20.08. Daria Zawiałow

*28.08. Artur Rojek

Dla tych, którzy lubią widowisko

Harmonogram imprez kulturalnych nie mógłby być wypełniony, gdyby nie było w nim miejsca na kilka godzin dobrej zabawy i śmiechu. Specjalnie dla naszych lubelskich widzów wystąpią największe gwiazdy ze świata komików. Program „Please, stand-up” zostanie przedstawiony 15 września w Hali Globus, Wystąpią wówczas takie osobowości sceniczne jak Łukasz Lotek Lotkowski, Michał Leja, Błażej Krajewski czy Darek Gadowski. Gościem specjalnym będzie wybitny aktor Janusz Chabior.

W październiku będziemy mogli być świadkami starcia 10 najzabawniejszych śmiałków, którzy zdecydowali się wziąć udział w konkursie Komik 2021. Każdy z nich będzie miał 7 minut na to, by pokazać się z jak najlepszej strony. Lokalizacja wydarzenia to The Mist Klub przy ulicy Okopowej 5. Więcej interesujących wydarzeń udostępniamy na stronie internetowej https://rytmy.pl/wydarzenia/lublin/.

(artykuł sponsorowany)