Nową wystawę będzie można zobaczyć w działającej przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu Galerii Gawra. Tym razem swoje prace malarskie zaprezentuje tu raciborzanka Magdalena Bogdan.

Magdalena Bogdan (1995) raciborzanka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu (kierunek edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, specjalności: kreacja plastyczna z grafiką użytkową, druga specjalność: techniki malarskie i projektowanie witrażu). Obecnie studentka pierwszego roku ASP w Katowicach na kierunku malarstwo.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Instagramie! 

Wystawy zbiorowe: 2015 wystawa na Zamku Piastowskim w ramach obchodów roku Mieszka IV Laskonogiego, 2016 wystawa ,,z archiwum X’’ w Rybniku, wystawa edu.artystyczni w Głubczycach wystawa ,,z szafy’’ w Raciborskim Centrum Kultury, wystawa ,,9 par rąk’’ w Czarnym Kocie w Raciborzu, 2017 wystawa obrazów malarskich na Intro festiwal w Raciborzu i 2019 wystawa obrazów malarskich w Szopienicach ,,kreacja czasu przebytego’’

Nagrody: 2019 wyróżnienie w konkursie ,,A co z wartościami?’’ organizowanym przez Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu

Subskrybuj nasz kanał w serwisie YouTube!

Autorka o wystawie: Muza to obrazy malarskie przedstawiające portrety ludzi oraz otaczającą mnie rzeczywistość. Sama rzeczywistość inspiruje do kreacji a nie naśladownictwa. Zmiany dokonywane są poprzez inspirację z dziedziny muzyki, malarstwa, historii sztuki, samym człowiekiem, naturą i jej klimatem oraz własnymi obserwacjami. Dużą rolę w malowaniu obrazów miał eksperyment (wykorzystanie srebrnej oraz złotej farby, traktowanie firanek jako szablonów aby uzyskać fakturę, przyszywanie koralików).

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 21 lutego o godz. 16.00 w Galerii Gawra (I piętro biblioteki) przy ul. Kasprowicza 12. 

(oprac. wk, źródło: MiPBP w Raciborzu)

ZOBACZ TAKŻE: