Modelowanie sylwetki w gabinecie medycyny estetycznej nie musi oznaczać inwazyjnych metod, takich jak liposukcja.

Istnieje wiele nowoczesnych zabiegów, które ujędrniają ciało, redukują tkankę tłuszczową i pomagają w pozbyciu się cellulitu – bez użycia skalpela czy igieł. Przedstawiamy trzy sprawdzone terapie, polecane przez specjalistów z warszawskiej Kliniki Miracki.

Schwarzy – modelowanie sylwetki poprzez stymulację mięśni

Schwarzy to zabieg przeznaczony do redukcji tkanki tłuszczowej poprzez stymulację nerwowo-mięśniową. Polega na dostarczaniu skoncentrowanej energii elektromagnetycznej bezpośrednio w głąb tkanki mięśniowej za pośrednictwem specjalnych padów. Urządzenie nie powoduje reakcji skórno-naskórkowej, dlatego uważane jest za niezwykle bezpieczną terapię i nie wymaga nawet znieczulenia.

Półgodzinny zabieg wyszczuplający Schwarzy odpowiada wykonaniu około 800 brzuszków lub przysiadów. Pady dostosowują się do różnych części ciała, pozwalając na stymulację mięśni brzucha, pośladków, bioder, ramion czy nóg. Efekt modelowania sylwetki widoczny jest już po pierwszym zabiegu, ale dla uzyskania optymalnych rezultatów zaleca się wykonanie około 8 zabiegów z częstotliwością 2 razy w tygodniu.

Po zabiegu Schwarzy z całą pewnością można się spodziewać:

 • wzrostu napięcia i wzmocnienia mięśni,
 • redukcji miejscowej tkanki tłuszczowej,
 • wymodelowania ciała,
 • ujędrnienia skóry.

Zabieg wyszczuplający SculpSure – 25% mniej tłuszczu w 25 minut

SculpSure to innowacyjne, nieinwazyjne modelowanie sylwetki charakteryzujące się bardzo wysoką efektywnością. Jest to zabieg wykorzystujący laser diodowy o długości fali 1060 nm, która ma wysokie powinowactwo do tkanki tłuszczowej. Dzięki zastosowanej technologii możliwe jest uzyskanie maksymalnych rezultatów w minimalnym czasie. Zabieg trwa zaledwie 25 minut i pozwala na usunięcie w tym czasie nawet 25% tkanki tłuszczowej z danego obszaru.

Modelowanie sylwetki urządzeniem SculpSure opiera się na laserowej lipolizie. Światło lasera oddziałuje na tkankę tłuszczową, nie uszkadzając przy tym powierzchni skóry. Rozbite komórki tłuszczowe usuwane są samodzielnie przez organizm za pośrednictwem układu limfatycznego i krwionośnego (nerki i wątrobę). Laser dodatkowo pobudza wewnętrzne warstwy skóry do produkcji włókien kolagenowych, które ją wzmacniają, nadają elastyczność i sprężystość.

Zabieg pozwala na:

 • usunięcie najbardziej opornej tkanki tłuszczowej z danego obszaru,
 • wysmuklenie sylwetki,
 • wyszczuplenie brzucha po ciąży,
 • ujędrnienie ciała.

Onda – modelowanie ciała za pomocą mikrofal Coolwaves™

Kolejna na liście nieinwazyjnych zabiegów modelowania sylwetki jest terapia urządzeniem Onda wykorzystującym mikrofale Coolwaves™. Tak zaawansowana technologia pozwala na modelowanie sylwetki całkowicie nieinwazyjnie, szybko i wyjątkowo komfortowo.

Coolwaves™ charakteryzują się wysokim powinowactwem do tkanki tłuszczowej. Aż 80% emitowanych fal trafia prosto w komórki tłuszczowe, dzięki czemu naskórek zostaje pominięty i skutecznie ochroniony przed przegrzaniem. Komfort zabiegu dodatkowo zwiększa wbudowany system chłodzący, który minimalizuje odczucia bólowe. Mikrofale rozbijają komórki tłuszczowe, które następnie usuwane są samodzielnie przez organizm. Jednocześnie skóra zostaje pobudzona do intensywnej produkcji kolagenu.

Efekty, jakich można spodziewać się po terapii mikrofalami to:

 • wyszczuplenie ciała,
 • redukcja nawet uporczywego cellulitu,
 • ujędrnienie i uelastycznienie skóry.

Współczesna medycyna estetyczna ma do zaoferowania wiele w zakresie modelowania sylwetki. Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.