W Szkole Podstawowej nr 18 odbyła się miejska inauguracja roku szkolnego 2019/2020. Grono nauczycielskie, uczniów oraz zaproszonych gości zebranych w auli przywitał dyrektor szkoły, Mariusz Kaleta.

Podczas inauguracji prezydent Raciborza Dariusz Polowy przypomniał słowa Arystotelesa o tym, że „wszyscy ludzie z natury pragną wiedzy”. Życzył uczniom aby czerpali z nauki jak najwięcej radości, zaś nauczycielom, aby praca przynosiła im satysfakcję. Uznanie i wsparcie dla uczniów praz grona pedagogicznego deklarowali: minister Michał Woś, posłanki na Sejm RP: Katarzyna Dutkiewicz i Gabriela Lenartowicz oraz Ewa Gawęda, radna do śląskiego sejmiku wojewódzkiego. Po części oficjalnej odbyło się okolicznościowe przedstawienie uczniów SP18.

Przypominamy, że do szkół, których organem prowadzącym jest Gmina Racibórz, w tym roku szkolnym poszło 3219 uczniów, w tym 440 pierwszoklasistów.

Prezydent Dariusz Polowy wziął dziś również udział w powiatowej inauguracji roku szkolnego, którego gospodarzem było Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu.

(tekst: Urząd Miasta w Raciborzu, fot. wk)

ZOBACZ TAKŻE