Bardzo często, kiedy myślimy o urządzaniu wnętrz, dzielimy sobie pomieszczenia na te, w których na co dzień z przyjemnością przebywamy, tak jak sypialnie czy salon oraz na przestrzeń typowo użytkową.

Do tej drugiej kategorii zaliczamy najczęściej łazienkę oraz kuchnię. Tam gdzie na co dzień przygotowujemy posiłki, liczy się przede wszystkim funkcjonalność elementów wyposażenia wnętrza oraz czystość. Dlatego planując wystrój tego pomieszczenia, myślimy głównie o tym, jak rozłożyć urządzenia kuchenne, gdzie ukryć kosz na śmieci czy też jaki rozmiar powinien mieć blat, aby dało się na nim swobodnie operować. Nie należy jednak zapominać, że w kuchni bardzo istotną kwestią jest prawidłowe oświetlenie. Jeśli nie zadbamy o ten aspekt, utrudniamy sobie gotowanie, sprzątanie i poruszanie się po pomieszczeniu. Dodatkowo tracimy też okazję, aby zadbać o kuchenny wystrój, gdyż produkowane obecnie lampy do kuchni, są wyjątkowo stylowe i znacząco podnoszą jej estetykę. Poniżej przedstawiamy kilka podpowiedzi, dla tych, którzy nie wiedzą na co zwrócić uwagę, wybierając system oświetleniowy do kuchni.

​Lampy do kuchni – rodzaj lampy

Kiedy decydujemy, jaki typ oświetlenia z pewnością sprawdzi się w kuchni, musimy mieć na uwadze, że nie każda lampa spisze się tak samo dobrze. Niewątpliwie należy unikać lamp stojących, gdyż zabierają one cenną przestrzeń. Biorąc pod uwagę, że gotując i sprzątając, bardzo często krzątamy się po całym pomieszczeniu, łatwo możemy taką lampkę przewrócić i przy okazji narazić siebie na kontuzję. Z pewnością lampa wisząca do kuchni będzie dużo lepszym rozwiązaniem. Nie dość, że pozwoli dokładnie oświetlić od góry całe pomieszczenie, to jeszcze nie zabiera nam miejsca podczas prac kuchennych. Jeśli pomieszczenie jest wyjątkowo niskie, można także pomyśleć o praktycznym plafonie. Jednak należy pamiętać o tym, że bardzo często sama lampa sufitowa nie wystarczy i dobrze jest wyposażyć się w system oświetlenia uzupełniającego. Lampy pod szafkami to funkcjonalne rozwiązanie, ale można pomyśleć także o kinkietach, czyli rodzaju oświetlenia naściennego.

Lampy do kuchni – design

Wydawać by się mogło, że w pomieszczeniu takim jak kuchnia, estetyka stoi na drugim miejscu, a pierwsze skrzypce grają praktyczne patenty na zagospodarowanie przestrzeni. Jest to oczywiście prawda, jednak skoro już i tak musimy wybrać lampy do kuchni, nic nie stoi na przeszkodzie, aby przy okazji dobrze się prezentowały i umilały nam czas spędzony na przygotowywaniu naszych ulubionych dań. Ciekawe i nowoczesne rozwiązania w tej materii oferują producenci plafonów, których klosze mają geometryczne kształty i stanowią nienachalną ozdobę kuchennego sufitu. Tym, którzy chcieliby bardziej intensywnego źródła światła, a mają niski sufit, polecane są efektowne plafoniady. Bardzo dobrze wyglądają również klasyczne lampy retro zawieszone nisko nad stołem. Więcej ciekawych propozycji znajdziesz tutaj https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/16-lampy-do-kuchni. Jak się okazuje, kuchenne oświetlenie wcale nie musi być nudne i pełnić wyłącznie funkcji użytkowej.

Lampy do kuchni – dobry producent

Funkcjonalność i wygląd to bardzo ważne aspekty, jednak należy pamiętać również o tym, że jeśli zależy nam na jakości, powinniśmy zdecydować się na zakup produktu od solidnych marek. W tym wypadku nie trzeba jednak interesować się zagranicznymi producentami, gdyż na naszym polskim podwórku działa wiele rzetelnych firm z branży oświetleniowej. Warto sprawdzić firmy takie jak Lemir, Nowodvorski, Kaja Oświetlenie czy Light Prestige.

(artykuł sponsorowany)