Dla najmłodszych Kolorowe biedronki i Konikowo, dla rodzin Wsiąść do pociągu i 5 sekund, idealne na wakacyjną podróż Kto to zrobił i Dobble a dla fanów Gwiezdnych Wojen Star Wars Imperium atakuje. Raciborska biblioteka zaprasza do skorzystania z bogatej oferty gier planszowych!

Edukacyjne, logiczne, towarzyskie, strategiczne czy zręcznościowe; dla młodszych i starszych; doświadczonych i początkujących; na deszczowe i słoneczne dni…

Gry planszowe wróciły do łask! W zbiorach Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu znajduje się ich już około 500 a regularnie dokupywane są nowe, popularne tytuły.

Gry planszowe można wypożyczyć za darmo, na okres dwóch tygodni z możliwością przedłużenia terminu zwrotu. Jednorazowo można wypożyczyć dwa tytuły.

Co znajdziemy na półce z grami w bibliotece? Między innymi słynną już Kolejkę, Osadników z Catanu, Carcassonne, Postaw na milion, Monopoly, Mafię, Krainę lodu, Duszki, Tajemnicze domostwo, Karczmę pod pękatym kuflem, Azul, Dixit, Duszki czy Kroniki zbrodni.

– Gry planszowe to ciekawa propozycja na zbliżające się wakacje… z dala od telewizora lub komputera! Dodajmy, że w aktualnej sytuacji epidemicznej, nasze gry przechodzą 3-dniowy okres kwarantanny i są bezpieczne dla użytkowników – zaprasza Marzena Mróz, kierownik Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Kasprowicza 12, gdzie można wypożyczyć gry planszowe.

(oprac. wk, źródło: MiPBP w Raciborzu)

ZOBACZ TAKŻE