Jakie są wygodne buciki dla dzieci? To pytanie spędza sen z powiem rodzicom. Zwłaszcza małe dzieci, preferują chodzenie boso, dlatego wybór obuwia dla dziecka zaczyna się od rozważania kiedy takie pierwsze buty do chodzenia dla dzieci kupić. Wiemy, że stopy dziecka rosną dość szybko, dlatego zakup butów dla dzieci jest wyzwaniem czasowym.

Jakie buciki dla swojego dziecka najlepiej kupić podczas nauki chodzenia, a jakie dla starszych dzieci? Na co zwracać uwagę przy kupnie butów? Czy ważne są skórzane wkładki? Buty zimowe ze skóry naturalnej? Czy kluczowa jest podeszwa buta?

Czy pierwsze kroki dziecka to znak do zakupu butów?

Pierwszy dylemat rodzica w stosunku do bucików dla pociechy pojawia się, gdy zaczniemy pytać kiedy takie buty należy kupić. Małe dzieci zbierają swoje doświadczenia zmysłowe niemal każdym swoim kawałkiem ciała. Chodzenie boso umożliwia poznawanie podłoża. Zdrowa stopa potrzebuje komfortu do prawidłowego rozwoju, dlatego na początku nie warto ograniczać dziecka. Stopa dziecka nie powinna być obarczana obuwiem, chyba że nie ma innego wyjścia, bo temperatura na dworze jest zbyt niska, aby same skarpety mogły chronić stopy dziecka.

Stopa dziecka rośnie dość dynamicznie, dlatego buty na stopie dziecka to zdecydowanie dobry pomysł w momencie, gdy zaczyna ono samodzielnie chodzić.

Drugą kluczową kwestią, jest dobranie odpowiedniego rozmiaru buta. Dziecięce stopy są miękkie, podatne na odkształcenia i deformacje, bo są w ciągłym rozwoju. Wiadomym jest, że but nie może być za mały, aby palce nie były w nim ściśnięte, a z drugiej strony nie może być za duży, aby nie uczyć złych wzorców chodzenia.

Jak zatem mierzyć rozmiar bucika dla dziecka? Najlepiej odrysuj obie stopy dziecka na kartce. Następnie przyjmij jako punkt graniczny wysokość palucha lub drugiego palca (bierzesz pod uwagę ten, który jest dłuższy), a następnie dodanie ok 1 cm więcej oraz dobór rozmiaru do tak powstałej długości.

Przy okazji, warto pamiętać, że prawidłowy rozwój malucha zależy od doboru właściwego rozmiaru, który powinniśmy mieć co ok 2 miesiące póki pociecha nie skończy 3 roku życia.

Dziecko i właściwe obuwie, czyli przede wszystkim komfort stopy

Dobre buty dla dziecka to takie, które zapewnią mu komfort zarówno na nierównym terenie jak i na każdej możliwej nawierzchni na świeżym powietrzu. Wygodne buty dla dzieci zapewniają dokładne zabezpieczenie dla jego stopy, zapewniają odpowiednią wentylację i odpowiednią cyrkulację powietrza. Idealne buty powinny być wykonane na wysokim poziomie – w końcu chodzi o bezpieczeństwo i komfort naszych skarbów. Buty powinny być wykonane z wysokiej jakości produktów, bez szkodliwych substancji i być w idealnym stanie w momencie sprzedaży. W dużym skrócie powinny być one wygodne, lekkie i elastyczne.

Buty dziecięce nie powinny przeszkadzać dziecku w chodzeniu i zapewniać odpowiedni ruch stopy. Podeszwa powinna być elastyczna i mieć możliwość „zwinięcia się” niczym ścierka. powinna ona umożliwić zgięcia stopy pod palcami. Podeszwa nie powinna być też śliska. Dziecięce buty muszą też „oddychać”.

Buty dla dziecka powinniśmy dopasować odpowiednio. Oznacza to, że powinny trzymać się na wysokości śródstopia i nie powinny usztywniać kostek dziecka. Jeżeli kupujemy buty za kostkę, nie mogą one ograniczać ruchomości stopy dziecka.

Sprawdź, czy zapiętek buta przylega do pięty, w taki sposób, by stopa dziecka nie przesuwała się do przodu. Pamiętaj, że nie może być on także zbyt sztywny.

W sprawie wyboru sznurowadeł czy rzep, postaw na komfort użytkowania swojego i dziecka. Buty na rzepy łatwiej odpinać, aczkolwiek sznurowadła nieco lepiej utrzymają buty na miejscu.

Profesjonalny sklep z obuwiem dla dzieci

Jeśli wiesz już, jak idealnie dobrać buty dla dziecka, pozostaje jeszcze pytanie gdzie najlepiej je kupić. Gdzie jest świetna obsługa i bez żadnego stresu dobierzesz wygodne buciki dla malucha, z pewnością tego, że jest to towar najwyższej jakości?

Szczerze polecam pod tym kątem zakupy w sklepie Bobux.

Sklep ten dba o stopy naszych pociech w sposób najlepszy z możliwych tj. stawiając na jakość. Produkty kupione w Bobux, niezależnie od tego czy kupujesz półbuty, sandały, trampki, kalosze czy buty zimowe zawsze wykonane są z największą precyzją.

Sklep Bobux to profesjonalna obsługa, ekspresowa dostawa, buty w najniższej cenie, a jednocześnie buciki najwyższej jakości.

Zaufaj nam już dziś!

(artykuł sponsorowany)