Już nie tylko głośne czytanie książek, ciekawe prezentacje multimedialne czy warsztaty plastyczne…

Lekcje biblioteczne, mające na celu zmobilizować dzieci i młodzież do sięgnięcia po książkę, wchodzą na nowy, wyższy poziom! Przykładem może być październikowe spotkanie dla klasy IV zorganizowane przez bibliotekę na Płoni.

„Tysiąc lat temu w Gnieźnie” to pozycja wydana przez Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Jej autor zabiera czytelników w barwną podróż w czasie od legendarnych początków, poprzez czasy pogańskie, kolejne etapy budowy grodu, aż do roku 1038, kiedy po najeździe czeskiego księcia grody Wielkopolski straciły znaczenie, a nową stolicą został Kraków.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Instagramie! 

Książka jest zintegrowana z aplikacją mobilną „W gnieźnieńskim grodzie”, opracowaną i wydaną w 2013 roku przez MPPP. Wybrane strony są znacznikami do trójwymiarowych makiet, które pojawiają się na ekranie smartfonu lub tabletu (z zainstalowaną aplikacją), jakby w danej chwili znajdowały się nad papierową ilustracją.

Subskrybuj nasz kanał w serwisie YouTube!

Dzięki wykorzystaniu w trakcie lekcji bibliotecznej tej niezwykłej pozycji, uczniowie klasy IV Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 na Płoni mogli zobaczyć oraz posłuchać, jak kiedyś wyglądał gnieźnieński gród, ale także przekonać się, jakie możliwości dają najnowsze pozycje na rynku wydawniczym.

(MiPBP w Raciborzu)

ZOBACZ TAKŻE