Aranżacja wnętrza może być sporym wyzwaniem, szczególnie jeśli przestrzeń do zagospodarowania jest mała a rzeczy, które trzeba w niej pomieścić jest sporo. W takim przypadku trzeba wszystko odpowiednio zaplanować i wykorzystać wskazówki, które poznasz w naszym tekście.

Co zrobić, żeby pomieszczenie było większe?

Osoby mieszkające w bloku często borykają się z problemem małej przestrzeni. Największe pokoje w standardowych mieszkaniach mają powierzchnię około 20m2. Często trudno jest urządzić mieszkanie tak, żeby wydawało się optycznie duże i przy okazji nie było zagracone. Żeby uniknąć takich sytuacji, warto rozpocząć aranżacje pokoju od wyboru odpowiedniego koloru ścian. W małych salonach najlepiej jest wybrać jasny odcień. Niekoniecznie musi to być śnieżna biel, jeśli nie jesteś fanem takiego koloru, to wybierz beż, odcieni szarości, delikatny róż lub miętowy. Jasne ściany sprawią, że pokój będzie optycznie większy.

Jeśli zabierasz się za remont, a okazało się, że brakuje Ci kilka niezbędnych akcesoriów, to możesz je kupić w pobliskim markecie. Folie do zabezpieczenia powierzchni, taśmy oraz pędzle i wałki to produkty, które często oferuje gazetka Kaufland. Aktualna promocja na tego typu asortyment pozwoli Ci na szybkie zakupy w niskiej cenie.

Optyczne powiększenie powierzchni możesz też uzyskać dzięki zastosowaniu wykorzystaniu niższych mebli. Dzięki temu pomieszczenie nie będzie zagracone, a światło dzienne będzie swobodnie wpadać do pokoju. Takie produkty znajdziesz w ofercie sklepu Jysk. Gazetka pomoże Ci w zakupach i ułatwi wybór najlepszych modeli w korzystnych cenach.

Podziel pomieszczenie na strefy

Mieszkanie w kilka osób na powierzchni około 40 m2 nie zawsze jest łatwe. Szczególnie że trzeba na takiej powierzchni zmieścić wiele różnych przedmiotów. To prowadzi do tego, że salon pełni nie tylko funkcje miejsca, w którym się odpoczywa, ale jest od razu jadalnią, sypialnią i bawialnią dla dziecka. Dlatego konieczne jest wyznaczenie poszczególnych stref, a oddzielisz je za pomocą produktów, które znajdują się w Pepco. Sklep internetowy tej sieci pozwala na szybkie zakupy, bez potrzeby wychodzenia z domu.

Podział na poszczególne strefy jest bardzo łatwy, a korzyści z niego wynikających jest wiele. Dzięki temu wszystko ma swoje miejsce, a określone meble funkcje. Do oddzielenia jednej od drugiej wystarczy wykorzystać akcesoria i meble. Oczywiste jest to, że nie musisz stawiać ścianki czy parawanu, żeby wyróżnić granicę pomiędzy miejscem, w którym są spożywane posiłki a strefą relaksu. Często wystarczy położyć w danym miejscu dywan lub zastosować odpowiednie oświetlenie.

Nad stołem jadalnianym możesz zawiesić lampę sufitową lub zestaw kilku reflektorów. Dzięki temu będzie on dobrze widoczny. W strefie relaksu często nie jest potrzebne aż tak mocne światło, wystarczy lampka, którą postawisz na meble. Żeby było bardziej przytulnie, to możesz też na podłogę położyć dywanik, dzięki czemu poczujesz się lepiej. Miejsce zabawy dla można w łatwy sposób wyznaczyć, stosując od tego kolorowe maty. Dzięki temu dziecko będzie wiedziało, gdzie może położyć zabawki, a ty dzięki temu na nie nie nadepniesz.

Postaw na wielofunkcyjne meble

Doskonałym rozwiązaniem w bloku jest zastosowanie wielofunkcyjnych mebli. Dzięki temu jeden przedmiot może zastąpić kilka innych. Przede wszystkim warto zainwestować w rozkładany stół. To rozwiązanie, które umożliwią zaoszczędzenie przestrzeni, a jednocześnie nie sprawia, że nie będziesz mógł do siebie zaprosić większej liczby gości. Jego wielkość dopasujesz do aktualnych potrzeb. Przy takim stole możesz na co dzień spożywać posiłki i korzystać z komputera, a podczas imprez rozłożysz go, dzięki czemu każdy z zaproszonych będzie miał dla siebie miejsce.

Postaw również na kanapę z funkcją spania. Dzięki temu nie będziesz musiał szukać dodatkowego miejsca na to, żeby ustawić łóżko. To mebel, który umożliwi Ci wypoczynek w ciągu dnia, a w nocy zapewni komfortowe warunki do snu. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wybranie modelu, który jest wyposażony w pojemnik na pościel, dzięki temu unikniesz problemu z jej przechowywaniem.

Aranżacja salonu nie musi być trudna!

Urządzenie funkcjonalnego salonu w bloku jest możliwe. Nie będziesz musiał rezygnować z wybranych rzeczy, jeśli tylko do tego odpowiednio podejdziesz. Odpowiedni kolor ścian sprawi, że pomieszczenie będzie wyglądać na większe. Wydzielenie stref to bardzo praktyczne rozwiązanie, a zakup wielofunkcyjnych mebli umożliwi Ci zaoszczędzenie dużej ilości miejsca.

W tym miejscu warto także dowiedzieć się, czym jest ścisk stolarski.i jak można zastosować ścisk stolarski w praktyce.

(artykuł sponsorowany)