Trwające warsztaty Extreme City na raciborskim skateparku pokazują, że rolkarzy, deskorolkarzy oraz miłośników hulajnóg i rowerów BMX chcących doskonalić swoje umiejętności nie brakuje.

Niestety nie brakuje też przykładów lekkomyślności: jazda bez kasku, przecenianie swoich umiejętności, brak ostrożności, a czasem wprowadzanie na teren skate parku małych dzieci i uczenie ich tam jazdy na rowerku. Przykłady niebezpiecznych i nieodpowiedzialnych zachowań można mnożyć. Co zrobić, aby było bezpieczniej?

Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach prowadzi kampanię edukacyjno-informacyjną pn. „Bezpieczny sk8park”, której  głównym celem jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa użytkowników skateparków oraz pumptrucków i innych miejsc przystosowanych do ekstremalnej jazdy na rowerach, hulajnogach, deskorolkach czy łyżworolkach.

Jedna z odsłon kampanii będzie miała miejsce w Raciborzu. Razem z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zachęcamy do udziału w spotkaniu. Już w najbliższy poniedziałek 3 sierpnia w godzinach 16.00 – 17.00 na Skateparku ul. Zamkowa Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Wojewódzka Policji w Katowicach, Urząd Miasta Racibórz oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu organizują spotkanie pn. „Bezpieczny sk8park” odbędzie się w terminie 3 sierpnia 2020 r. w godzinach 16.00 – 17.00 na Skateparku ul. Zamkowa Ośrodek Sportu i Rekreacji.

(oprac. wk, źródło: OSiR, fot. arch. portalu)

ZOBACZ TAKŻE