W trzecim kwartale br. Grupa Kapitałowa RAFAMET wypracowała przychody ze sprzedaży w wysokości 27 mln złotych a łącznie za trzy kwartały wyniosły one prawie 74 mln zł.

Grupa Kapitałowa RAFAMET za trzeci kwartał 2019 r. uzyskała dodatni wynik finansowy netto w wysokości 290 tys. zł, ale narastająco za okres styczeń- wrzesień 2019 roku Grupa wykazuje jeszcze ujemny wynik finansowy netto w wysokości -1 026 tys. zł.

Subskrybuj nasz kanał w serwisie YouTube!

– Jak co roku zapowiadamy, że czwarty kwartał będzie dobry. Walczymy obecnie nie tylko o odzyskanie dodatnich wyników finansowych za rok 2019 ale przede wszystkim o wysoki stan kontraktacji na rok 2020. Wydaje się, że podjęte decyzje o wyprzedzającej produkcji (tj. oczekującej na potencjalnych klientów) w bieżącym roku były wyjątkowo trafne i uda mam się uzyskać i za ten rok pozytywne wyniki finansowe. Jednak jeszcze bardziej zadowoleni jesteśmy z kontraktacji na rok następny – jest wysoki, dotyczy opanowanego asortymentu, jesteśmy zadowoleni z uzyskanych poziomów cenowych i co najistotniejsze ciągle wzrasta – podsumowuje E. Longin Wons, Prezes Zarządu Fabryki Obrabiarek RAFAMET S.A.

Autor tekstu: Magdalena Matusik/Adventure Media
Zdjęcia: RAFAMET S.A.