Większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak istotną kwestią dla naszego samopoczucia, ale i zdrowia jest prawidłowa postawa przy komputerze. Jak się jednak w praktyce okazuje, wybór odpowiedniego fotela nie należy do prostych zadań, a przed zakupem warto dokładnie określić własne potrzeby oraz oczekiwania w tym zakresie.

Jednym z najlepszych rozwiązań jest nabycie fotela gamingowego, który może służyć zarówno graczom, jak i osobom wykonującym pracę biurową lub spędzającym wiele godzin przed monitorem.

Fotele gamingowe od wielu już lat cieszą się ogromną popularnością i nic w tym dziwnego, ponieważ łączą w sobie wygodę, ciekawy design oraz niezwykłą funkcjonalność. Ich atuty dostrzegają nie tylko osoby, które sporo czasu poświęcają na gry, ale także ci, dla których liczy się komfort pracy przy biurku. Na co zwrócić uwagę wybierając fotel gamingowy? Zachęcamy do lektury naszego krótkiego poradnika!

Fotel dla gracza – charakterystyka i zalety 

Fotele gamingowe posiadają kubełkową konstrukcję, która jest wzorowana na tej stosowanej w samochodach wyścigowych, dzięki czemu użytkownik zyskuje wysoki poziom komfortu. Zapewnienie prawidłowej ergonomii to jedno z podstawowych zadań producentów foteli gamingowych, a należy przez to rozumieć odpowiednie podparcie poszczególnych partii ciała, w tym przede wszystkim pleców oraz karku. Wszystko to sprawia, że minimalizuje się ryzyko wystąpienia bólu, nawet po kilku godzinach spędzonych w pozycji siedzącej.

Jaki fotel gamingowy wybrać?

Na ogólne odczucia osoby korzystającej z takiego fotela wpływa m.in. kształt oraz wymiary samego siedziska i oparcia, możliwość regulacji poszczególnych elementów fotela, jak i kąta jego położenia, a także obecność poduszek, które stabilizują odcinek szyjny i lędźwiowy. Dobry fotel gamingowy powinien mieć regulację odchylenia do tyłu czy możliwość ustawienia wysokości podłokietników. Ponadto, warto zwrócić uwagę na rodzaj i jakość materiałów, z których jest zbudowany fotel. Mowa tutaj zarówno o jego konstrukcji (m.in. czy jest metalowa), obiciu (skóra naturalna, eko-skóra, poliester itp.) oraz wypełniaczach (np. rodzaj i gęstość pianki). Aby w pełni wykorzystać potencjał fotela gamingowego należy także dokonać dokładnych pomiarów i zastanowić się nad tym, jaką szerokość oraz głębokość powinno mieć siedzisko. Nie można zapominać również o tak istotnej kwestii, jak wysokości czy maksymalnym możliwym obciążeniu fotela.  

Gdzie kupić fotel gamingowy?    

W obecnych czasach fotel dla gracza najlepiej zakupić online, w jednym z cieszących się zaufaniem klientów sklepów. Oferta jest na tyle szeroka, że każdy znajdzie produkt, który będzie odpowiadać jego wymaganiom. Tego rodzaju zakup warto potraktować jako inwestycję, która zwróci się w przyszłości z nawiązką w postaci lepszego samopoczucia i zdrowia. Dobry fotel gamingowy kupimy już za kilkaset złotych, a wiele sklepów wychodząc klientom naprzeciw proponuje atrakcyjne obniżki cenowe. Nie pozostaje więc nic innego, jak przeanalizować parametry poszczególnych modeli, porównać je między sobą i złożyć zamówienie!