Formalności stało się zadość. Michał Woś powołany na ministra środowiska

Formalności stało się zadość. Michał Woś powołany na ministra środowiska

oprac. wk, źródło: KPRM     05.03.2020 11:49     Komentarze (1)

Instagram Skomentuj

Dziś prezydent Andrzej Duda powołał Michała Wosia na ministra środowiska. Raciborzanin może więc już formalnie objąć szefostwo nad resortem.

Mimo że od ogłoszenia składu nowego rządu premiera Mateusza Morawieckiego minęło sporo czasu, powołanie Konrada Szymańskiego na ministra ds. Unii Europejskiej, a Michała Wosia na ministra środowiska było możliwe dopiero po wejściu w życie nowelizacji ustawy o działach administracji rządowej.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Instagramie! 

Michał Woś to prawnik i samorządowiec, Poseł na Sejm RP, w latach 2017–2018 podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, od 2018 r. członek zarządu województwa śląskiego.

Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studia menedżerskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W 2014 r. został radnym Rady Miasta Raciborza. Powierzono mu stanowisko wiceprzewodniczącego Komisji Rozwoju Gospodarczego, Budżetu i Finansów.

Od listopada 2015 r. był doradcą Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, który w 2016 r. powierzył mu stanowisko szefa Gabinetu Politycznego. Był członkiem Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. 5 czerwca 2017 r. został Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, gdzie objął m.in. nadzór nad sprawami rodzinnymi i nieletnich, zakładami poprawczymi oraz informatyzacją wymiaru sprawiedliwości. Został Koordynatorem Krajowym ds. wdrożeń systemów informatycznych. 8 września 2017 r. premier Beata Szydło powołała go w skład Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu.

Subskrybuj nasz kanał w serwisie YouTube!

W Ministerstwie Sprawiedliwości nadzorował prace nad nowelizacją ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym wprowadzającej w pełni zinformatyzowane postępowanie rejestrowe oraz Systemem Losowego Przydziału Spraw. Wdrożył ustawę o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i jest autorem systemu teleinformatycznego Rejestru sprawców przestępstw na tle seksualnym w Polsce.

W październiku 2018 r. został wybrany na radnego sejmiku śląskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. 21 listopada 2018 r. powołany do zarządu województwa.

Jest inicjatorem Pracowni Liderów Prawa Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości. Był stypendystą Prezesa Rady Ministrów.

W 2018 r. został sklasyfikowany na 12. miejscu listy 50 najbardziej wpływowych prawników w rankingu Dziennika Gazety Prawnej.

W 2019 r. został ministrem-członkiem Rady Ministrów. 15 listopada 2019 r. został powołany na urząd Ministra-Członka Rady Ministrów.

(oprac. wk, źródło: KPRM)

Nie przegap najważniejszych artykułów!
Kliknij OBSERWUJ TerazRaciborz.pl na Google News!

ZOBACZ TAKŻE:

Komentarze (1)

  1. Erwin  

    5.03.20 | 17:04

    tak się robi karierę, chyba wielki wstyd pozostanie ….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zapoznaj się z regulaminem