Zastanawiasz się nad pokryciem auta folią PPF? Z pewnością jest to trwałe zabezpieczenie samochodu, które chroni pojazd przed czynnikami zewnętrznymi i uszkodzeniami mechanicznymi.

Ochronna folia jest bezpieczna dla lakieru i nie wchodzi z nim w stałe interakcje, dlatego ze spokojem możemy zdecydować się na pokrycie auta tym elementem. Co więcej, nie należy obawiać się żółknięcia lakieru, ani jego zrywania, lecz, czy warto inwestować w tę folię mimo braku negatywnych skutków dla pojazdu? Przygotowaliśmy artykuł, w którym przedstawimy najważniejsze informacje na ten temat, charakterystykę folii PPF oraz jej cenę wraz z założeniem.

Folia PPF – przed czym chroni?

Wielu kierowców decyduje się na pokrycie swojego pojazdu folią ze względu na ochronę przed takimi czynnikami jak uderzające kamyczki, ptasie odchody, żywica, wżery po rozbitych owadach, a także przed wszelkimi osadami w tym przed solą drogową w okresie zimowym. To również zabezpieczenie lakieru auta przed drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi, rysami, odpryskami i otarciami. Wieloletnia gwarancja folii PPF zapewnia długą żywotność oryginalne powłoki lakierniczej, a specjalne filtry UV znajdujące się w ochronnej folii chronią pojazdy przed wyblaknięciem koloru.

Jak okleić samochód folią PPF?

Auto Spa Łódź zajmuje się profesjonalnym oklejaniem pojazdów folią PPF i gwarantuje wieloletnią ochronę lakieru pojazdu. Jeżeli chcemy, by bariera ochronna trzymała się przez lata, zdecydowanie warto zaufać firmie, która świadczy tego typu usługi na najwyższym poziomie. Naklejenie folii PPF polega na dokładnym przygotowaniu podłoża, a więc umycia i oczyszczenia za pomocą preparatów na bazie alkoholu. Następnie folia powinna być odklejona od podkładu i zraszana wodą (najlepiej z dodatkiem specjalistycznego szamponu) od strony wewnętrznej, czyli pokrytej klejem.

Klej na folii, która nie została jeszcze przyklejona, powinna być w całości mokra, by służyła przez lata bez jakichkolwiek defektów. Ostatnim etapem jest przyłożenie ochronnej bariery w postaci folii PPF i precyzyjne ustawienie, by pokryć całość pojazdu. Wodę spod folii należy wypchnąć, delikatnie rozprowadzając ją ze środka powierzchni ku krawędzi.

Jak ułatwić poprawne oklejanie samochodu?

Istnieje kilka wskazówek, które pomogą w sprawny i dokładny sposób nakleić folię, która będzie spełniać swoją ochronną funkcję przez lata. Mianowicie:

  • do tworzenia roztworów najlepiej stosować wodę destylowaną, która zapewnia brak osadów, zanieczyszczeń i kamienia, który mógłby negatywnie wpłynąć na proces klejenia folii PPF,
  • gdy folia PPF zostanie odpowiednio ustawiona, warto spryskać ją wodą również na zewnętrznej stronie, co zapobiegnie tworzeniu się niepotrzebnych rys przy wypychaniu spod niej wody,
  • wypychanie wody spod powierzchni folii powinno być przeprowadzone dwa razy, tak aby pozbyć się cieczy do ostatniej kropli, dzięki czemu bariera ochronna będzie przytwierdzona w sposób maksymalnie dokładny.

Ile kosztuje oklejenie auta folią PPF?

Koszt oklejenia samochodu zależy przede wszystkim od wielkości pojazdu i części, które klient będzie chciał okleić. Cena oklejenia pojedynczych elementów rozpoczyna się już od 150 złotych, natomiast w przypadku zabezpieczenia całości samochodu, koszty wahają się od 1200 złotych do 7 tysięcy. Jednak ostateczna cena powinna być skonsultowana z doradcą danego serwisu, aby znać najbardziej precyzyjny koszt tejże usługi.

(artykuł sponsorowany)