Styl nowojorski to bezpretensjonalna elegancja, jasne, przestronne wnętrza, ekskluzywne dodatki i wszechobecne poczucie luksusu. Możesz go łatwo stworzyć przy pomocy dodatków, które w niezwykły sposób odmienią Twoją kuchnię. Zobacz nasze propozycje.

Jak umeblować kuchnię w stylu nowojorskim?

Kuchnie w stylu nowojorskim są duże, jasne i przestronne. Ich sercem jest stół lub wyspa kuchenna. Bardzo często takie kuchnie są otwarte na salon.

Meble do nowojorskiej kuchni najczęściej są białe, zdobione frezowaniami i oryginalnymi uchwytami. Towarzyszą im szare lub czarne blaty, np. z marmuru. Prostemu, raczej masywnemu stołowi bardzo często towarzyszą tapicerowane krzesła, które z jednej strony są uzupełnieniem aranżacji, z drugiej zapewniają dużo większą wygodę niż zwykłe drewniane lub plastikowe meble kuchenne. Styl New York stawia bowiem na wygodę i lubuje się w tym, co praktyczne i funkcjonalne, nie zapominając o luksusowym wyglądzie. Meble New York na myhoneyhome.pl doskonale wpiszą się w nowoczesny nurt aranżacji ekskluzywnych wnętrz.

Jakie oświetlenie sprawdzi się w kuchni w stylu New York?

Jak każda kuchnia, tak i kuchnia w stylu New York powinna mieć kilka niezależnych źródeł światła. Warto zwrócić szczególną uwagę na dobór lamp wiszących i kinkietów. Powinny być dość okazałe, by nie tylko oświetlać, ale i zdobić. Raczej nie sprawdzą się proste lampy bazujące na wzorach geometrycznych. Warto sprawdzić propozycje marki Eichholtz. To wysmakowane elementy dekoracji świetlnej, łączące w sobie to, co najlepsze ze stylu klasycznego i nowoczesnej awangardy. Jeśli zdecydujemy się na kinkiety w kuchni, powinny stylistyką i kolorystyką pasować do lamp wiszących. Dobrym wyborem będą lampy z kryształowymi kloszami, które równomiernie rozpraszają światło.

Dzbanki i karafki do kuchni w stylu New York

Dzbanek na kuchennym stole wydaje się czymś oczywistym. Na pewno znajdziemy takowy w każdym domu. Jednak dzbanek w stylu New York musi spełniać określone standardy. Nie może to być pierwszy lepszy dzbanek, ale taki, po którym od razu widać wysoką jakość. Zarówno dzbanek, jak i karafka muszą mieć określoną, i to wcale nie małą pojemność, powinny być zrobione z grubego szkła i mieć oryginalny, nawiązujący do klasycznego kształt. Wyróżnikiem jest struktura szkła, dająca złudzenie wielościennego kształtu lub fazowania. Warto zadbać o dobranie utrzymanej w podobnej stylistyce szklanek.

fot. dreamstime.com

Nowojorskie tace i patery

Dekoracyjnie ułożone na blacie owoce potrzebują eleganckiej tacy lub patery. Ona zresztą sama w sobie może być dekoracją nawet wówczas, gdy nic na niej nie leży. Oczywiście tylko pod warunkiem, że będzie to taca stylistyką dopasowana do wystroju wnętrza. Najlepiej szklana lub metalowa, połyskująca srebrem. Nowoczesne tace nie są płaskie, mają miniaturową obręcz, która ułatwia przenoszenie, zabezpiecza przed wypadaniem i jest dodatkowym walorem dekoracyjnym. Godne uwagi są tace Lene Bjerre oferowane w sklepie My Honey Home.

Tekstylia kuchenne

Kuchnia to miejsce, w którym przygotowuje się posiłki. Nie raz i nie dwa potrzebne będą ściereczki lub ręczniki, by wytrzeć ręce lub naczynia. Przydadzą się też tzw. „łapki” lub rękawice, które pomogą w przypadku gorących garnków lub blach z ciastami.

Tekstylia kuchenne powinny być dobrane tak, by dyskretnie zdobić, nie wyróżniając się na tle reszty dodatków. Warto zadbać, by wszystkie były utrzymane w jednolitej kolorystyce, raczej gładkiej, bez ozdób. Styl nowojorski bowiem bazuje raczej na prostocie i umiłowaniu piękna niż rozbudowanej ornamentyce. Na pewno warto zobaczyć ekskluzywne ręczniki na myhoneyhome.pl, które przydadzą się nie tylko w kuchni, ale też w łazience.

(artykuł sponsorowany)