Dzielnicowy z Raciborza namierzył mieszkańca powiatu raciborskiego, który na terenie rolnym w miejscowości Czerwięcice stworzył nielegalne wysypisko śmieci.

Nieodpowiedzialny mężczyzna za popełnione wykroczenie został już ukarany mandatem karnym i zobowiązany do posprzątania terenu z porzuconego gruzu.

Policjant pierwszego kontaktu – tak przyjęło się mówić o dzielnicowych, którzy są najważniejszym ogniwem łączącym Policję ze społeczeństwem. To policjanci, których głównym zadaniem jest dbanie o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rejonie, do których każdy może zwrócić się o pomoc i poradę prawną.

Dlatego dzielnicowi swoje zadania realizują w terenie wśród ludzi. Ich głównym celem jest pomagać i reagować na wszelakie nieprawidłowości zaistniałe w środowisku lokalnym.

I tak też było w piątkowe przedpołudnie 3 kwietnia. Wówczas raciborski ujawnił na polu w miejscowości Czerwięcice nielegalne składowisko odpadów budowlanych.

Mundurowy w trosce o dobro środowiska od razu zajął się sprawą. Dokładnie sprawdził znalezisko oraz rozpytał mieszkańców wioski. Efektem było to, że już po kilku godzinach policjant ustalił tożsamość mężczyzny związanego z porzuceniem odpadów.

Sprawcą okazał się 47-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego. Mundurowy od razu złożył mu wizytę. Mężczyzna był bardzo zaskoczony widokiem policjanta i od razu przyznał się do winy.

Za popełnione wykroczenie mieszkaniec gminy Rudnik dostał mandat. Ponadto zobowiązano go do posprzątania zaśmieconego terenu, co też sprawca tak haniebnego czynu uczynił.

Raciborscy policjanci zwracają się z apelem do mieszkańców powiatu raciborskiego o zachowanie porządku na terenie całego powiatu, a także aby zwracać szczególną uwagę by nie wyrzucać odpadów w miejscach do tego nieprzeznaczonych.

Pamiętajmy, że takie negatywne zachowanie świadczy przede wszystkim o naszej kulturze, ale też wpływa na wygląd naszego miasta i wsi.

Nie przegap najważniejszych artykułów!
Kliknij OBSERWUJ TerazRaciborz.pl na Google News!

ZOBACZ TAKŻE: