Przed nami drugi, z czterech zaplanowanych, wernisaż wystawy prezentującej dyplomy tegorocznych absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych w Raciborzu. 24 czerwca w bibliotecznej Galerii Gawra przy ul. Kasprowicza 12 zobaczymy prace wykonane w pracowni rysunku i malarstwa pod kierunkiem Romana Szczasnego.

Malarstwo akrylowe, malarstwo olejne oraz akwarela to przeważające techniki, w których uczniowie wykonali swoje prace. Kluczem doboru dzieł do każdej z nich były przedstawione motywy i tonacja kolorystyczna obrazów. Ekspozycja prezentuje prace, w których uczniowie wykazali się umiejętnościami zdobywanymi w pracowni rysunku i malarstwa (prowadzący mgr Roman Szczasny). Dominują prace z motywami roślinnymi, pejzażowymi i martwe natury. Uzupełniają je motywy fantastyczne i abstrakcja. W tym rozdaniu prace mają intensywną kolorystykę, zbudowane są na kontrastach i mają dużą dynamikę formalną i emocjonalną.

Autorzy prac: Agata Grzesiczek, Oliwia Kielska, Zuzanna Kołpińska, Weronika Krasek, Katarzyna Kubala, Izabela Lenort, Zuzanna Pacia, Wiktoria Skierska, Alicja Szymańska, Emilia Wawoczny, Kinga Zajadacz.

Wernisaż odbędzie się w poniedziałek 24 czerwca o godz. 17.00 w Galerii Gawra (I piętro biblioteki) przy ul. Kasprowicza 12. Wstęp wolny!

(źródło: MiPBP w Raciborzu)