Trwa budowa nasypu i konstrukcji pod most na nowym śladzie Regionalnej Drogi Racibórz Pszczyna nad ul. Rudzką. Równocześnie powstają podpory pod 400-metrowy most nad rzeką Odrą, dzięki czemu dzielnice Miedonia i Ostróg zyskają drogowe połączenie.

– Prace budowlane na całym odcinku powstającej obwodnicy Raciborza idą zgodnie z harmonogramem. Inwestycja ma zostać oddana do użytku w lutym 2022 r. – zapewnia prezydent Raciborza Dariusz Polowy.

Budową drogi Racibórz – Pszczyna na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach zajmuje się firma Strabag. Koszt tej inwestycji to prawie 300 mln zł. Będzie to droga klasy głównej ruchu przyspieszonego o łącznej długości 7,8 km. Na odcinku od Rudnika (DK 45) do węzła z ul. Rudzką (DW 919) droga będzie jedno jezdniowa, a na odcinku od ul. Rudzkiej do Rybnickiej (DW 935) będą dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Droga odciąży ruch w centrum Raciborza, przez co nazywana jest obwodnicą miasta.

Według informacji ZDW jeszcze w czerwcu 2020 r. planowana jest zmiana organizacji ruchu w miejscu przecięcia obwodnicy z ul. Podmiejską w dzielnicy Miedonia. W tej lokalizacji wprowadzony będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Związane jest to z koniecznością przebudowy ul. Podmiejskiej i włączenia jej do skrzyżowania z obwodnicą. Powstaną wysepki rozdzielające strefy wjazdu i zjazdu na skrzyżowanie. Te zmiany organizacji ruchu mają trwać około 4. tygodni.

(oprac. wk, źródło: UM Racibórz)

ZOBACZ TAKŻE